Trápí vás bolest kloubů při dlouhých výšlapech? Známe řešení

0

klouby

Náhlá bolest kloubů většinou značí, že jsme přecenili svoje síly a způsobili jsme si zranění. Ani dlouhodobá bolest však člověku na elánu zrovna dvakrát nepřidá. Jak se zbavit bolesti kloubů rychle a efektivně? A jde to vůbec?

Zdravý pohybový aparát je důležitý. Bez něj bychom se nemohli bezbolestné hýbat. Natož vůbec vstát z postele. Pravda je ale taková, že mu nevěnujeme tolik pozornosti, kolik by si zasloužil. A pak se nestačíme divit. Může nás začít bolet každý krok. A v pokročilejším věku musíme řešit bolest svalů a kloubů a další pohybové potíže, které nás obírají o chuť do života.

Jak se tedy chovat, když se vyskytne nějaký problém?

bose-nohy

Bolest kloubů v zátěži

Klouby jsou tu od toho, abychom mohli ohnout ruku, uchopit předmět, běžet nebo někam jít. Svou anatomií jsou přizpůsobené tomu, aby zvládaly i opravdu velkou zátěž. Jak se ale říká, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. A platí to i tady. Můžete tisíckrát zvednout nadměrně těžkou činku a nic se nemusí stát. Během dalšího vzpírání ale může tělo selhat a vy si způsobíte poškození, nebo úraz. Vztáhnout se to dá ale i na náročné pěší túry a výšlapy.

Když vás začne bolet kloub, nebo skupina kloubů, při, nebo těsně po fyzické zátěži, vyhledejte lékaře. Většinou to totiž není jenom tak.

Na vině může být únava i artritida

Jedním z mnoha vysvětlení, která vám přijdou v této situaci na mysl, je únava. Kloub nebyl na zvýšenou zátěž připravený a došlo k jeho přetížení. Může být. Ačkoliv, silnější bolest většinou poukazuje na to, že došlo k vážnějšímu úrazu.

Další variantou je artritida. Ta vzniká, pokud v kloubech dojde k narušení normální funkce chrupavky a dalších tkání, které tělu pomáhají vyrovnat se s tlakem, nebo jinou formou zátěže. Některé druhy artritidy navíc mohou způsobovat deformace kloubů, kvůli kterým později ztrácí svoji funkci.

Které klouby jsou nejnáchylnější?

Bolest kloubů se může projevit ve všech kloubech, které v těle máme. Běžnější je ale v těch, které jsou vystavené opakované, nebo příliš velké zátěži.

Například tenisty a golfisty může trápit bolest v zápěstí, v lokti a v rameni. Běžce a pěší turisty budou s největší pravděpodobností bolet kolena. Poměrně běžná je i bolest kyčlí. A i když se nejedná o sport, dlouhodobá práce u počítače, nebo manuální práce, může způsobit přetížení malých kloubů v rukách.

nohy

Jak na bolest kloubů?

Když přijdete k lékaři s tím, že máte problém, na bolavý kloub se podívá. Není navíc vyloučeno, že dojde k vytažení kloubní tekutiny jehlou. Ta pak může sloužit jako vzorek k rozboru, který vyloučí vážnou infekci bakteriálního původu.

Aby vás klouby nebolely, lékař vám předepíše léky. A možná vám i doporučí klidový režim, během kterého na sebe budete dávat mnohem větší pozor. Přípustné jsou i obklady a různé krémy, které tlumí bolest. Pokud na to máte prostředky, můžete se objednat na rehabilitace k fyzioterapeutovi. Ale co dál?

Jedním z nejdůležitějších bodů celého programu je dlouhodobé užívání kvalitní kloubní výživy. Ta opravdu dobrá nemá ve složení jenom kolagen. V tomto ohledu platí, že více složek má synergický efekt, který má pozitivní vliv na normální funkci chrupavek.

Proto se dívejte po kloubní výživě, která obsahuje:

  • Glukosamin
  • Chondroitin
  • MSM
  • Vitamín C
  • Kolagen

Vitamín C zlepšuje vstřebatelnost kolagenu. Glukosamin a chondroitin je zase přirozenou součástí chrupavek. Obě tyto látky přispívají k jejich pružnosti. I MSM má na pohybový aparát dobrý vliv. Z toho důvodu by měla mít vícesložková kloubní výživa jasné místo ve vaší životosprávě.

Zdroje informací:

https://www.jakbytfit.cz/zdravotni-problemy/revmatoidni-artritida/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Osteoartr%C3%B3za

———–Komerční článek————

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here