Co lze poznat při návštěvě Rumunska. Země hor, pláží, kostelů a klášterů

0
hrad Hunedoara
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                              Hrad   Hunedoara

Rumunsko by se v kostce dalo shrnout jako země hor, pláží, kostelů a klášterů. Zdá se vám to málo? Pak vězte, že přidanou hodnotou je menší množství turistů oproti jiným východoevropským zemím a také jedinečnost některých míst.

Fagaras
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                               Fagaraš

Hory

Hory v Rumunsku můžete navštívit jak v létě, tak i v zimě. V zimě zde funguje mnoho lyžařských center, vyhlášená střediska jsou například Predeal a Sinaia. Ceny nečekejte nijak nízké oproti cenám u nás či v Rakousku, avšak kvalita sněhu i služeb je odpovídající. V létě se pak hodí hory zvláště ke trekování. Chce to smysl pro dobrodružství a dobrou náladu, ale zato můžete potkat třeba stádo divokých koní. Optimální pohoří pro trek je Fagaraš.

Mamaia
Zdroj foto: en.wikipedia.org                             Mamaia Beach- Rumunsko

Pláže

Možná nejsou rumunské pláže tolik oblíbené jako ty chorvatské, řecké a bulharské, ale to je zčásti způsobeno tím, že se o nich tolik neví, a zčásti tím, že ne všechny pláže jsou modernizované pro potřeby dnešního člověka. Když se však vydáte například do oblasti Mamaia, pak narazíte na krásné a plně vybavené penziony, výborné restaurace i nepřebernou možnost sportovních aktivit.

Moldovita klaster
Zdroj foto: cs.wikipedia.org    Moldovita klášter

Kostely, kláštery a památky

Nedaleko právě zmíněné Mamaii se nachází město Konstanca, které bylo jako jedno z mála založeno samotnými Římany, a tak zde můžete obdivovat antické památky, včetně zbytků chrámů či divadla. Malované kláštery pak naleznete v jižní Bukovině. Zajímavé dřevěné kostely najdete třeba v oblasti Maramureš, ale i jinde, po Rumunsku je jich skutečně velké množství, velká většina z nich jsou pravoslavné. Zachovalé středověké hradby pak naleznete v městečku Brašov, římské, německé i uherské památky pak najdete v univerzitním městě Kluž. Hrad Hunedoara je největším hradem v Rumunsku a jedním z největších v Evropě, je známý především tím, že byl po mnoha požárech a chátrání rekonstruován, avšak spíše v duchu romantických představ nebo podle historické skutečnosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here