Příslušenství k mobilu, které vám zlepší dovolenou

0
součástka na telefon
Magnetický držák na ventilační mřížku umožní rychlé a bezpečné uchycení mobilu v autě. Zdroj: Etuo.cz

Chytrý telefon je skvělým zařízením, které vám během dnů volna v lecčem pomůže.

Díky chytrému telefonu s sebou už nemusíte tahat foťák nebo rádio, CD či DVD disky. Zastane i funkci navigátora. Co si s sebou vzít, abyste ho na cestách využili naplno?

Jednoduchý držák na mobil do auta

V první řadě byste měli mít vyřešené bezpečné umístění mobilu v autě. Je důležité, abyste dobře viděli na displeji navigaci (pokud tedy nemáte v autě Car Play, díky kterému se váš mobil spárujete s obrazovkou na palubní desce), a aby byl umístěn tak, aby nespadl na zem. To může být velkým bezpečnostním rizikem při řízení.

Magnetický držák na ventilační mřížku umožní rychlé a bezpečné uchycení mobilu v autě. Zdroj: Etuo.cz

Lidé mají ale s komplikovanými držáky na palubní desce relativně špatné zkušenosti. Upevnění mobilu do nich je často komplikované, snadno se tak rozbijí a překáží ve výhledu. Vhodným řešením je tak držák do auta, který se zavěsí na větrací mřížku a funguje jednoduše na magnet. Telefon na něj bez problémů dáte a zase sundáte.

Kryt na mobil se stojánkem

Na dovolené nám mobil supluje také televizor či noviny. Pořiďte si proto dobrý kryt na mobil se stojánkem. Večer na něm pustíte dětem pohádku, aniž by se vaše ratolesti hádaly, které z nich ho bude držet v ruce. Ráno si zas u snídaně přečtete nejnovější zprávy, aniž byste museli hledat nějakou oporu. Stojánek vám také pomůže při focení rodinných fotek na samospoušť nebo při natáčení videí.

mobil
Také opíráte mobil o všechno možné? Raději si pořiďte na dovolenou kryt na mobil se stojánkem. Zdroj: Pixabay.com

Selfie tyč se stativem

Pokud to s natáčením videí nebo  focením myslíte vážně, pořiďte si raději ještě multifunkční selfie tyč, kterou je možné použít jako menší stativ. Díky němu budete mít krásné záběry večerní nebo noční oblohy a díky selfie tyči se zas bez problémů vyfotíte s celou rodinu.

fotografie
Díky selfie tyči vyfotíte rodinné foto raz dva. Zdroj: Unspalsh.com

Speciální OTG Flash disk

Jak ale na dovolené ochránit všechny ty krásné fotky a videa z cest? Vyfocené záběry je nejlepší zpracovávat každý den, abyste o ně náhodou nepřišli při ztrátě nebo rozbití telefonu.

Můžete si je nechat automaticky posílat do nějakého cloudového úložiště, jako je Google Photos. To ale může být problém v místech se špatným mobilním signálem nebo tam, kde není wi-fi. Naštěstí dnes už existují speciální OTG (On-The-Go) paměťové klíče, na které lze nahrát dokumenty přímo z mobilu. Některé mají i vícero koncovek, takže pokud máte v rodině telefony od různých výrobců, stačí vám jedna jediná flashka, na kterou si můžete fotky stahovat a zpracovávat je na počítači až po návratu domů. Velikost jejich úložiště může být opravdu vysoké. Samozřejmě, cena je pak vyšší.

Síťová nabíječka s vícero porty

Na dovolené může také nastat problém při nabíjení telefonů, tabletů a dalších přístrojů, bez kterých se neobejdete. Pokud jezdíte kempovat nebo jste v penzionu, kde je na pokoji jen jedna volná zásuvka, může to být problém. Pro všechny tyto případy si pořiďte redukci s vícero USB porty. Díky ní nabijete dva i více mobilů najednou. Musíte mít s sebou jen potřebný počet kabelů.

mobilni telefon
Díky redukci s vícero USB porty nabijte dva i více zařízení najednou. Zdroj: Unsplash.com

Externí reproduktor

Přes redukci můžete také dobít například i externí repráček. Ten vám vyčaruje romantickou večerní atmosféru s podmanivou hudbou. Nebo přes něj můžete dětem pustit audio pohádku, zatímco vy si budete při vínečku číst nějaký zajímavý článek. Pokud plánujete reproduktor používat hlavně na cestách, vybírejte malý, voděodolný, ale výkonný přístroj, kterému dlouho vydrží baterka a má dobrý zvuk.

reproduktor
Díky externímu reproduktoru si pustíte hudbu přes mobil kdekoliv. Zdroj: Pixabay.com

A bez jakého příslušenství na mobil se na dovolené neobejdete vy?

—————Komerční článek————–

 

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here