Porto v Portugalsku nabízí nejvyšší výhled na celou zemi

0

porto portugalsko

Přemýšlíte nad letošní dovolenou a chtěli byste navštívit nějaké neobvyklé místo? Co takhle druhé největší město Portugalska – Porto? Toto město leží na řece Duoro a proslulo svou podobou ke španělské Barceloně.

Porto je městem vína

Téměř na každém kroku máte možnost ochutnat zdejší vynikající portské víno. Město je rozděleno na dvě části, a právě na jedné z nich se pěstuje víno. Nachází se zde desítka vinných sklepů, které můžete navštívit, a právě toto proslulé portské víno zde ochutnat.

Porto a UNESCO

Porto je obdivuhodné historické město, a tak bylo jeho centrum zapsáno do Seznamu světového dědictví UNESCO. Za povšimnutí stojí most Luise I. spojující město s druhou stranou – tzv. Vila Nova de Gaia. Zajímavostí tohoto mostu je fakt, že v jeho dolní části jezdí auta a autobusy a v horní části, kde jezdí metro, jej můžete přejít pěšky. Každopádně je z něj úchvatný výhled na město.

Udělejte si procházku kolem řeky po tzv. Ribeiře, jež je bohatá na restaurace, obchody a jiná podobná zařízení. Nezapomeňte na kostel Capela das Almas – nachází se na samém okraji centra.

Zajímavost města Porto

Málokde je vlakové nádraží vystavováno na obdiv. Avšak hlavní nádraží v Portu s názvem Sao Bento je známé díky svým modrým kachličkám – tzv. azulejos. Nejenom nádraží, ale i domy ve městě jsou těmito kachličkami pokryty. Další zajímavostí je nejvyšší stavba města a zároveň nejvyšší věž v Portugalskuvěž Torre dos Clérigos, měřící 76 metrů. Výhled z ní je opravdu obdivuhodný, celé město máte na dlani.

Jak je to s ubytováním

Ubytování ve městě Porto není problémem. Nachází se zde jak drahé a luxusní hotely, tak i ty levnější při okraji města.

I tady najdete úzké starobylé uličky dýchající na vás svou dávnou minulostí. Porto je město, kde se žije oproti Španělsku klidným, a ne tak hlučným životem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here