Navštivte starobylou civilizaci Inků v Peru

0
peru
Zdroj foto: es.wikipedia.org

Jestliže máte rádi exotiku, zkuste třeba takové Peru. A hned klidně hlavní město Limu, kde žije více než devět a půl milionů lidí. A pokud máte rádi hrnčířství a umění všeobecně, rozhodně neprohloupíte, když navštívíte jeho muzeum – Larco Museum.

Najdete zde artefakty staré 4000 let. Toto muzeum má několik stálých expozic. Zlatá a stříbrná galerie se pyšní velkou sbírkou jak šperků, tak i různých mincí a mnoho jiného. Larco Museum půjčuje svoje vystavené exponáty i jiným muzeím a kulturním centrům po celém světě. Určitě bude zajímavá i tzv. erotická sbírka. Rafael Larco Herrera, který muzeum založil, se věnoval i výzkumu sexuality a proto je přítomna tato sbírka.

sperky muzeum
Zdroj foto: en.wikipedia.org Larco muzeum

A co takhle trochu líbání?

V Limě je možné vidět svým způsobem speciální sochu. Musíte do čtvrti Miraflores. Tam trůní sochařský skvost z hlediska místních – El Beso, v překladu Polibek – sochař Víctor Delfín se svou manželkou, jak se líbají. Na tom by nebylo až tak nic zvláštního, mnozí si nejspíš řeknou. Ovšem tahle socha je specifická příběhem v přeneseném významu. Starosta okresu totiž dělává soutěž, ve které jde o to, kdo z párů se vydrží nejdéle líbat a tato socha je tímto způsobem oslavuje.

Posvátné údolí Inků

Když se řekne Peru, tak hodně lidem naskočí posvátná civilizace Inků, která byla na tehdejší dobu velmi vyspělá. Jen si stačí vzpomenout na jejich proroctví o údajném konce světa, které však podle jejich dnešních potomků bylo překrouceno, jak se k tomu sami vyjádřili. Toto údolí se nachází asi 30 km od města Cuska, které sice je jinde než Lima, nicméně mluvit o Peru a nevzpomenout Inky, to se asi nedá. Každou neděli zde mohou turisté vidět, jak ožívá indiánský trh a vše spojené s touto starobylou a na tu dobu velmi vyspělou civilizací.

No a proč nezajít mezi zvířata i tady

El Parque de las Leyendas neboli v překladu Park legend je zoologická zahrada v Limě. Byla založena v roce 1964. Mají tady tři okruhy – zoologie, botanika, archeologie. Nachází tu domov zvířata všech druhů, i ta ohrožená – tučňák Humboldtův, pelikán peruánský, opice bílá, andská kočka, andská liška, puma, anakonda zelená, jaguár, sup královský, žirafa, amazonský tapír, tygr bengálský, zebra, emu, zlatý bažant,… Botanickou zahradu tu otevřeli 15. června 2012 a mají zde na 710 exemplářů různých rostlin, samozřejmě také chráněných.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here