Park Hitachi potěší milovníky květin během celé sezóny

0
trava v hitachi
Zdroj foto: pixabay

Japonsko a květiny – to nejsou jen sakurou slavnosti hanami. Když víte, kam se vypravit, nemusíte jejich pracné krásy želet. Načasovat si výlet tak, abyste spatřili sakury v plné kráse, není právě jednoduché. Ovšem jedinečný park Hitachi vás svým květinovým kouzlem potěší po celý rok.

Dokáže vypadat jako modré moře, svěže zelená oáza i růžové zbarvený cukrový dortík. Tady totiž lásku ke květinám dovedli opravdu k dokonalosti. Hitachi Seaside park najdete na pobřeží Tichého oceánu, což ho díky unikátnímu panujícímu klimatu přímo předurčuje k nádherným sezónním proměnám.

Velký kus přírody i lákadla pro děti i dospělé

Ale nebyli by to Japonci, aby nás nepřekvapili hned v úvodu. Zatímco u nás si neumíme uprostřed klidného parku leckdy představit ani dětské hřiště, tady se nebojí využívat třeba i ruské kolo, vodní tunel a vůbec lunapark se vším všudy.

Ale pojďme se podívat zpátky na květinové zahrady. Najdete jich tu hned pět a každá z nich vás potěší trochu jinak.

  • Květinové zahrady Miharashi no Sato a Miharashi no Oka jsou tvořeny prakticky výhradně květinami a nejvíce tedy podléhají změnám čtyř ročních období.
  • Hitachi Rose Garden nadchne, jak už ostatně název napovídá, všechny milovníky růží.
  • Tamago no Mori potěší zejména různobarevnými tulipány.
  • Květinová zahrada Suisen pak zejména narcisy a broskvoněmi.
strom v hitachi
Zdroj foto: pixabay

Kdy se do Hitachi vypravit? Záleží na tom, co chcete vidět

Parkem vede několik květinových chodníků, které vám v závislosti na panujícím ročním období představí to nejkrásnější, co je v zemi k mání. Neznamená to samozřejmě, že byste se nemohli vydat i po jiných stezkách, ale koncentrovanou krásu najdete vždycky právě jen tady.

Na jaře dominují parku tulipány, které začínají vykvétat už v polovině dubna. Stačí za nimi zamířit do Tamago no Mori. Dále vás chodníček provede přes Miharashi no Sato, kde vykvétají hořce a nakonec skončíte v Miharashi no Oka, kde na vás bude čekat modré moře, tvořené miliony drobných květin Nemophila. Jejich dokonalá modř je pověstná a znát je můžete také pod přezdívkou „baby blue eyes.“ Česky pak tuto květinku oslovujeme jako hajničku.

Začátkem července vám pak bude doporučen chodníček začínající v Miharashi no Sato, na němž se můžete těšit na množství květů slunečnice a cínie. V Miharashi no Oka je to pak levandule a cypřišek letní alias kochia, který vás nejdříve potěší svěží zelení, aby se s příchodem podzimu vybarvil o nachově červené.

A konečně podzimní procházka vás provede skrz oblast „Around grassland,“ které dominuje zejména pampová tráva, dále pak Miharashi no Oka, v níž se dočervena zbarvily již zmíněné cypřišky a nakonec skončíte v Miharashi no Sato, kde dozrává pohanka.

Zabloudit doopravdy nemůžete. Všechny tyto sezónní chodníčky začínají u západního vchodu (West Entrance) a po mnoha oklikách vás opět dovedou zpět. A kdybyste se chtěli procházet parkem Hitachi v pozdních podzimních měsících nebo dokonce v zimě, budou pro vás nachystány specializované trasy, začínající i končící u centrálního vchodu (Central Entrance).

kvetiny v hitachi
Zdroj foto: pixabay

Když skončíte s prohlídkou, vyraze za zábavou

Zábavní část parku Hitachi je otevřena po celý rok. Zamířit musíte do oddělení Pleasure Garden. Tady na vás čeká množství vzrušujících atrakcí – horská dráha, golfový park, fontány, vodní tunel… Nejžádanější částí parku je však vyhlídkové kolo obřích rozměrů Giant Ferris Wheel. Během dvanáctiminutové jízdy si park Hitachi i jeho okolí opravdu důkladně prohlédnete. A na závěr se můžete občerstvit v některém z pouličních stánků, nabízejících množství pochutin.

Mějte však na paměti, že pro malé děti se Pleasure Garden příliš nehodí. Množství atrakcí je omezeno věkem i výškou, takže s nimi pro jistotu zajděte do Tamago no Mori Daisougen Glassland nebo do některé z malých bazénků, navržených jako brouzdaliště.

Co byste ještě měli vědět o parku Hitachi

Vstupy do parku se otevírají každý den v 9:30 hod. Zavírací doba parku Hitachi se však liší podle panujícího ročního období. V měsících červnu, září a říjnu se jeho brány zavírají v 17:00, červenec a srpen posune otevírací dobu až do 18:00 a po zbytek roku budete muset odejít do 16:30.

A jak je to se vstupným? Dospělí zaplatí 450 JPY, děti pak 290 JPY. Do parku smějí i psi, musíte je však mít na vodítku a s náhubkem (a ne všechny atrakce jsou pro ně přístupné). A u všech vchodů je zdarma k zapůjčení kočárek nebo invalidní vozík, stačí se domluvit s personálem. V parku Hitachi jsou samozřejmě vítáni i cyklisté a vzato kolem a dokola, na své si tu přijde doopravdy každý. Už víte, kdy ho navštívíte?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here