Kam se vypravit na na ostrov Siargao? Měli byste zamířit na Filipíny

0
Siargao
Zdroj foto: en.wikipedia.org             ostrov   Siargao

Pokud je vaším vysněným cílem výlet do nějakého vzdáleného koutu světa nebo jednoduše sníte o opravdu rajském ostrově, měli byste zamířit na Filipíny na ostrov Siargao. A proč právě tam? Protože tento ostrov byl čtenáři časopisu Conde Nast Traveler letos vybrán jako nejkrásnější a nejlepší na světě.

Do písečných pláží, azurové vody a malebných tropických lesů, skrz které vás domorodci rádi přepraví na člunu, se vlastně nedá nezamilovat. Podívejte se, proč navštívit tento ostrov a na co se připravit!

Siargao – nejkrásnější ostrov na světě

Že jste o něm dodnes neslyšeli? Nedivíme se. Masový turistický ruch ho ještě nepoznamenal. Pravděpodobně právě proto si letos vysloužil své místo v jedné z nejprestižnějších cestovatelských anket světa. Zda se mu něco podobného povede i poté, co si tu turisté začnou podávat dveře, si nejsme tak úplně jistí. Naštěstí není cesta sem právě jednoduchá. Takže mu snad ještě nějakou dobu jeho báječná pověst vydrží.

Ostrov Siargao má asi 200 000 obyvatel a z návštěvníků sem zatím zavítá opravdu málokdo, což z něj dělá ideální turistický ráj pro každého, kdo se chce na chvíli odtrhnout od veškerého cestovatelského shonu a touží po náručí divoké přírody. Siargao nemá mezinárodní letiště, takže vám nezbude nic jiného, než nejdříve přiletět do Manily, Soulu, Singapuru nebo Hongkongu a tady si najmout vrtulník a pokračovat přibližně dvouhodinovým letem až na Siargao.

A na co se těšit? Ostrov je skutečným rájem pro milovníky surfování. Najdete tu asi tucet skvělých míst, kde si můžete bez problémů chytit svou vysněnou vlnu. Siargao je surfařským srdcem Filipín s mnoha školami surfování a kvalitně zásobenou půjčovnou vybavení. Ale pokud surfování není právě vaším šálkem kávy, můžete se jednoduše potulovat v lese, zalenošit si na jedné z mnoha pláží nebo obdivovat skalní bazény v Magpupungko – Rockpols Magpupungko .

Doporučujeme sem vyrazit na pronajatém skútru, protože pěšky je to z obvyklého turistického centra ostrova poměrně daleko. Cestou sem určitě nesmíte minout čtyři nádherné vyhlídky na moře:

Palms

Palm Tree Road

Palm Tree Rope Swing

Tayangban Cave Pool

V samotném Magpupungko vás pak čekají unikátní přílivové bazény s nádhernou azurovou vodou a půvabných okolím. Ale nedejte se zmást jejich jménem – jsou dostupné pouze při odlivu. Pokud na místo dorazíte ve špatnou dobu, z bezpečnostních důvodů je ani nezahlédnete.

Za vstup se platí 20 pesos a koupat se můžete po libosti. Vzhledem k atraktivnosti celého místa nejspíš nikdy nebudete v bazénech sami, ale jsou naštěstí poměrně velké, takže není problém najít si pro sebe nějaké klidné místečko a v klidu relaxovat – nebo se třeba potápět za zdejší bohatou podvodní faunou a flórou.

A vyšlápnout si můžete i po stezkách po okolních skalách. Jen pozor, kameny jsou celkem ostré takže bez dobré turistické obuvi se o to v žádném případě nepokoušejte.

ostrov
Zdroj foto: en.wikipedia.org

Nejkrásnější ostrovy světa žebříčku 2019

A jaké další ostrovy stojí podle mnoha cestovatelských znalců za to navštívit? Tady je přehledně seznam TOP 5 na každém kontinentu.

TOP 5 v Asii:

1. Siargao, Filipíny

2. Boracay, Filipíny

3. Palawan, Filipíny

4. Langkawi, Malajsie

5. Bali, Indonésie

TOP 5 v Evropě:

1. Mykonos, Řecko

2. Kréta, Řecko

3. Paros, Řecko

4. Ischia, Itálie

5. Ibiza, Španělsko

TOP 5 v Karibiku a Atlantiku:

1. Bermudy

2. Sv. Vincent a Grenadiny

3. Aruba

4. Kajmanské ostrovy

5. Turci a Caicos

TOP 5 v Austrálii a jižním Pacifiku:

1. Whitsundayské ostrovy, Austrálie

2. Bora Bora, Francouzská Polynésie

3. Moorea, Francouzská Polynésie

4. Tahiti, Francouzská Polynésie

5. Fidži

Takže pokud hledáte zajímavé tipy pro svou letošní dovolenou, z těchto nenápadných krasavců si určitě vyberete.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here