Tajuplná a záhadná Oblast 51 aneb co vše se zde ukrývá

8
oblast 51
Foto: Made by X51 (Flickr: https://www.flickr.com/photos/x51/ Web: http://x51.org/) / CC BY-SA (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)

Oblast 51: Znáte místo, na kterém údajně přistáli mimozemšťané a je obestřeno mnoha konspiračními teoriemi? Co je pravda a co fikce? A co zde skrývá americká vláda? Oblast, která náleží mezi jednu z nejzáhadnějších.

Area 51 ukrývající mimozemšťany

Oblast 51 neboli Area 51 je armádní testovací centrum v americkém státě Nevada nacházející se v poušti. Oblast, která doslova fascinuje lovce UFO, záhadology a všechny konspirační nadšence z celého světa. Podle výše zmíněných zde americká vláda ukrývá mimozemšťany a analyzuje jejich kosmické lodě či vyvíjí technologie pro cestování časem.

Podle jiných slouží toto přísně střežené místo nejen k testování havarovaných mimozemských lodí, ale také ke studiu živých a mrtvých bytostí, které v nich přiletěly, stejně tak ke komunikaci s jinými světy. Oficiální stanovisko americké vlády je to, že se v této oblasti vyvíjejí letouny, které nedokáže odhalit radar. Jenže tento fakt řadu lidí neuspokojil. Není divu, jak si vysvětlit následující události?

Tajuplná vojenská základna

zahadna oblast 51
Foto: NASA / Public domain

Uprostřed řídce osídlené pouště nacházející se Oblast či Area 51, která je v hledáčku nejen všech konspiračních nadšenců, ale také vzbudila pozornost a vstoupila do podvědomí, když se k ní chtělo vydat statisíce lidí z celého světa. Chystali se sem za mimozemšťany.

Za vším stál jeden pouhý žert studenta, který vypustil na sociální síti, že se stala Oblast 51 během pár dní reálnou hrozbou pro americké letectvo. Student jménem Matty Roberts vytvořil událost nesoucí název v českém překladu „Zaútočme na Oblast 51, všechny nás zastavit nemůžou“. Ze samotného názvu vyplývá, že mělo jít o akci, jak proniknout do střežené oblasti a odhalit, co zde americká vláda ve skutečnosti ukrývá.

Ze strany studenta šlo o pouhou recesi. Někteří, a nebylo jich málo, tuto výzvu vzalo vážně. Nakonec žádný hromadný „útok“ na Oblast 51 se nestal. Nicméně proč je o tuto oblast takový zájem?

Létající talíře

V letech 1988 a 1989 zde měl pracovat inženýr Robert Lazar, který v přímém televizním vysílání uvedl, že se v podzemních prostorách podílel na stavbě létajícího talíře a jeho pohonné jednotky. Podle jeho slov se tam skladovalo i několik originálních mimozemských technologií. Dokonce tvrdil, že v nejpřísněji střežené části základny viděl celkem 9 létajících talířů.

Přestože ze strany americké vlády tento fakt byl popřen. Skutečností je, že zde výše dotyčný inženýr skutečně pracoval.

Jak to bylo s pitvou mimozemšťana?

Další konspirační teorií, která vzbuzuje náležitou pozornost a to i ze strany široké veřejnosti je ta pocházející ještě dříve před Robertem Lazarem, konkrétně z konce 70. let. Rozruch v té době způsobil jaderný fyzik a ufolog Stanton Terry Friedman, který zkoumal tzv. roswellský incident, kdy údajně měl poblíž RoswelluNovém Mexiku spadnout létající talíř. Podle oficiálního vyjádření ovšem šlo o meteorologický balon. Nicméně Friedmanovi se podařilo získat výpověď majora, jenž tehdy pracoval v Oblasti 51 a právě zde se údajně havarovaný objekt objevil.

8 KOMENTÁŘE

  1. V Oblasti 51 testují a kopírují ty naše UFO vyrobený v Praze 1943-45 s antigravitacnimi pohony z Riese znamé jako „Die Glocke“. Američané UFO ukořistili v bitvě o Antarktidu v roce 1947. Mohu potvrdit, že Bob Lazar skutečně viděl komponenty z antigravitačního pohonu, ale neví jak to sestavit a jak to funguje to neví ani nikdo v Oblasti 51, na to je potřeba znát pokročilou fyziku. Nicméně, není to až tak složité, aby se to nedalo vyrobit v garáži, problém je ale s radiací.

  2. Ve skutečnosti se ta vojenská nemovitost nazývá Nellis Air Force Base a je dislokována na dně vyschlého jezera Groom, tedy Groom Lake. Jmenuje se podle poručíka amerického letectva Nellise.

  3. Normální vojenská základna kde se vyvíjí nová vojenská technika. S těmi mimozemšťany to nebude tak horké. Jen lidi z toho dělají senzaci.

  4. V oblasti 51 se neukrývá naprosto nic. Je to jen návnada, která má odvést pozornost od opravdové tajné oblasti, která se nachází někde zcela jinde. Nebo si fakt všichni ti „ufologové“ myslí, že bude vláda USA testovat tajné zbraně, a dělat další výše zmíněné „supertajné“ věci v „profláklé“ oblasti kterou už desítky let zná a sleduje celý svět? Nebud’te naivní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here