Kde najdete jednu z velkých záhad a čím je natolik tajemná

0
Coral Castle
Zdroj foto: en.wikipedia.org

Florida, to není jen slunečné místo s řadou krásných pláží vybízející k lenošení. Zde je k vidění doslova rarita v podobě záhadného Korálového hradu. Čím a proč je záhadou obestřenou pověstí? Korálový hrad je dílem člověka či nadpřirozené síly?

Záhadná monumentální stavba

Na jižní Floridě ve Spojených státech amerických je k vidění a rozhodně stojí za návštěvu neobvyklá stavba, která jakoby sem vůbec nepatřila. O samotné stavbě a údajném jejím staviteli kolují zvěsti, které tak dělají ze stavby jednu z nejzáhadnějších. Jak vůbec tedy tato tajuplná a podivuhodná stavba vznikla? Může být dílem člověka nebo zde hrály významnou roli nadpřirozené síly?

Fascinující stavba oslní svou krásou i tajemstvím

Korálový hrad (Coral Castle) a jeho zahrada, která je součástí, to je umělecký skvost vytesaný z kamene. Podívaná je přímo pastvou pro oči. Tato floridská stavba je dodnes stále velkým mystériem. Stavitel Edward Leedskalnin měl tuto stavbu celou provést údajně sám, což je z fyzikálního pohledu takřka nereálné.

Jedna z největších záhad, která se tyčí na jihu Floridy, kdy zdi obklopující nádvoří jsou tvořené korálovými bloky, kdy největší z nich váží 29 tun. Mezery mezi velkými bloky vyplňují malé kameny, které jsou sestavené s takovou precizností, že mezi nimi neprojde ani sluneční paprsek. Severní zeď, která obsahuje 150 tun kamene s kamenným teleskopem zaměřeným na Polárku, zatímco na východní zdi se nachází 6 metrů vysoký a 23 tun vážící půlměsíc, který byl sem přemístěn z předchozí parcely u Florida City.

Vedle něj se tyčí planeta Mars a Saturn se svými typickými prstenci. Dokonalým a nejúžasnějším dílem je velký obelisk, který je umístěn taktéž na východní zdi, jenž je vysoký takřka 8 metrů a váží více jak 28 tun. Stavitel Edward Leedskalnin vybudoval taktéž fontánu o hmotnosti 18 tun a houpací křeslo s váhou 10 tun.

Doslova neuvěřitelný kamenný palác, jehož vznik je doposud velkou záhadou se nachází na Floridě severně od města Homestead. Za stavbou tohoto monumentálního kamenného díla stojí člověk, jenž bývá nazýván podivínem, ve středověku by prý byl u lidí považován za osobu spolčenou se samotným ďáblem.

korálový hrad
Zdroj foto: en.wikipedia.org

Lotyšský tvůrce nebo nadpřirozená síla?

Tvůrcem této impozantní a záhadné kamenné stavby je údajně lotyšský bývalý lesní dělník Edward Leedskalnin (1887 – 1951). Edward měl postavit tento Korálový hrad jen za pomoci jednoduchých nástrojů a bez asistence další osoby. Praví se, že sousedé byli svědky, že Edward byl pohlcen budováním tohoto království.

Jenže toto království hned na první pohled vyvolá řadu otázek a zarazí právě neuvěřitelným rozměrem. Na stavbu Edward použil okolo 1100 tun kamene. Jak tedy mohl vůbec člověk a sám něco takového vybudovat? Jistým a neměnným faktem je, že původně chtěl stavitel Edward nazvat své dílo jako „Zahrada skalní brány“, neboť použil kámen ze zkamenělých korálů. Nakonec se monumentální kamenná stavba nazývá Korálový ostrov (Coral Castle), ale to nic nemění na tom, že je záhadou, jak mohl jediný člověk pracovat s hromadou kamenů o váze několika tun a to pouze za použití vskutku primitivních pomůcek.

Dalším tajemstvím doposud je i to, že Korálový hrad má velmi těsný matematický, architektonický i astronomický vztah k některým pyramidám vybudovaným před mnoha tisíci lety. Lotyšský stavitel Edward Leedskalnin pracoval údajně na své kamenné zahradě jen přes noc a byl živ jen díky konzumaci sardinek a sušenek.

Skvostná stavba odhalující tajemství antigravitace

Edward se uzavřel na více jak 20 let a byl doslova pohlcen stavbou Korálového hradu. Pracoval však jen od setmění do úsvitu. Mezi lidmi byl nazýván coby podivín, který nevycházel ven mezi lidi, ale ti naopak s úžasem sledovali jeho stavbu. Dodnes nikdo neví a asi už se ani nedozvíme, jak mohl tento lotyšský dřevorubec, který emigroval do USA, přemístit kameny vážící několik tun bez pomoci těžkých zdvihacích nástrojů. Nevysvětlitelná záhada, která stojí za osobní návštěvu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here