Kde strávit pěknou zimní či vánoční dovolenou

0
vanocni trhy
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                          Vánoční trhy

Pokud přemýšlíte, kam vyrazit v zimě či chcete zažít a oslavit svátky jinak, tak zvolte některou z destinací, které nabízí jedinečnou vánoční atmosféru. Ať už jste vášnivý lyžař, nadšený turista či osoba milující vánoční trhy a dobré jídlo, tak si z nabídky zajisté vyberete vhodné místo pro strávení zimního odpočinku. A není ani třeba jezdit moc daleko. Kde tedy strávit vánoční dovolenou?

Město přinášející rozptýlení za každého počasí

Takové je kosmopolitní město Hamburg, druhé největší město Německa. Naši sousedé jsou vyhlášení v pořádání impozantních adventních trhů. Hamburg nevyjímaje. Pokud neholdujete zrovna mrazivému počasí, tak zdejší klima je pro vás ideální, neboť v zimě teploty klesají jen mírně pod nulu. Hamburg je považován za nejkrásnější velkoměsto Německa. Nejen přímořská atmosféra okouzlí každého, kdo město navštíví.

Kromě obdivování vznešených budov v historickém centru města, si nenechte ujít ani moderní přístavní čtvrť, věhlasné náměstí St. Pauli, řadu designových obchodů. Vydat se můžete kolem jezer a zahřát se hrnkem horké čokolády s koňakem či samozřejmě zvolit typický svařák, vánoční punč apod. Krásnou vyhlídku z Michaelskirche, bruslení v botanické zahradě, plavbu lodí kolem přístavu, to vše je možné v Hamburgu. Když vám bude přeci jen zima, tak se můžete vydat na návštěvu některého z muzeí. Vánoční Hamburg je jedinečnou podívanou a určitě se vydejte brzy ráno na rybí trh, kde zakoupíte prakticky cokoli.

Kouzelné město v období Vánoc

Ano, každé město je krásné, když je zahaleno do vánoční výzdoby, ale o Lincolnu to platí dvojnásob. Zejména v období vánočních svátků působí kouzelně. A to není zdaleka vše, u výzdoby to nekončí. Lincoln coby hlavní město anglického hrabství Lincolnshire pořádá jeden z největších vánočních trhů v Evropě. Můžete si zabruslit na zamrzlé řece, pořídit vánoční dárky a především si užít neopakovatelnou atmosféru, výborné jídlo a pití. Dominantou města je zdejší katedrála, která patří mezi nejnavštěvovanější místo v Anglii. Katedrála sestává ze tří lodí, které ohromí svou délkou.

Ani zde se Vánoce neobejdou bez stromku, který se tu však zdobí mnohem dříve než je zvykem u nás, zpravidla už na začátku prosince. V kostelech se pořádají tzv. Christmas Tree Festival, kdy různé organizace, školy, školky ozdobí stromeček a všechny jsou pak vystavené po dobu několika dnů v kostele. Pro užití si a nasátí anglické vánoční atmosféry se vypravte do kostela, kde se konají tzv. Christmas carol concerts, vánoční koncerty či bohoslužby, kde si může každý od srdce a z plných plic zazpívat nejznámější anglické koledy. Tato tradice je oblíbená a zazpívat si do kostela v adventním čase zajdou i ti, co jinak během roku nepatří mezi návštěvníky kostela. Mezi tradiční aktivity související s koledami je jejich zpívání v ulicích.

dolomit
Zdroj foto: cs.wikipedia.org    Dolomity

Vánoční dovolená na lyžích

Lyžování v Dolomitech je atraktivní nejen k užití si lyžování během vánočních svátků. Dobrou volbou jsou města Brunico, Bolzano, Bressanone, která hýří jedinečnou vánoční atmosférou, kde se nachází řada stánků, tržiště. Výhodou je, že tato malá města nejsou přeplněna. Kdo si chce užít lyžování, ale také náležitě vychutnat adventní atmosféru a pochutnat si na kulinářských specialitách, má zde tu nejlepší příležitost.

Gastronomie tu vyniká a potěší každého milovníka jídla. Mezi vyhlášené delikatesy patří například tzv. speck, což je uzená šunka typická pro svou červenou barvu a výraznou chuť. Vyrábí se z vepřového, je tedy porostlá tukem podobně jako slanina.

Zimní čas ve Skotsku

K návštěvě Skotska je sice vhodné kterékoli roční období, ale právě příznivé je, že zdejší zima je příjemná. Zimní počasí se tu podobá našemu podzimnímu. Ale právě světová metropole Edinburgh je proslulá oslavami Hogmanay neboli skotský Silvestr, kdy se tak nabízí prožít jeden z nejkrásnějších zimních zážitků v Evropě.

Vánoční trhy v Edinburghu nelze prostě minout a nutno mít na paměti, že britské jsou ve znamení zábavy, nechybí samozřejmě klasické stánky se svařákem, sladkostmi, jídlem, ale také zábavní park plný kolotočů a vánočně laděné horské dráhy. Vánoční trhy zde začínají již v polovině listopadu a končí dokonce až na začátku ledna. Hlavní trh je přímo v centru a další části najdete na George Street, Festival Square, Castle Street a Andrew Square. Můžete také spatřit různá představení, některá jsou zdarma a jiná placená. Zdejší atrakce upoutají nejen děti, ale i dospělí si přijdou na své. Nechybí ani ledová plocha na bruslení. Město, které stojí za to vidět ve vánočním čase.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here