Chcete utéct před nevlídným, sychravým či mrazivým počasím? Kam v zimě za teplem v Evropě

0
sicilie
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                       Sicílie

Chybí vám v zimním období vitamín D v podobě hřejivých slunečních paprsků? Chcete utéct na chvíli před nevlídným, sychravým či mrazivým počasím a zároveň netoužíte strávit mnoho hodin v letadle? Je vaším přáním destinace, která se nachází v Evropě a je garancí spokojenosti? Přinášíme tipy na osvědčená místa, která vás nadchnou, ať už budete cestovat sami, ve dvou či celá rodina.  Kam tedy v zimě za teplem v Evropě?

Cestovat za teplem a sluníčkem nemusíte daleko, stejně tak není třeba strávit mnoho hodin v letadle. Ideální destinace, které jsou poměrně blízko, tudíž jste v cíli za chvíli a máte tak dispozici více času na užívání si teplého počasí. Rovněž skvělá volba, pokud chcete nebo můžete z pracovních či jiných důvodů vycestovat jen na pár dní.

Kanárské ostrovy – sázka na jistotu

Předností je, že na Kanárské ostrovy se dostanete letecky za pár hodin, tudíž nehrozí celodenní cestování. Z Prahy létají přímé spoje na hlavní zdejší ostrovy. Co se týče finanční záležitosti, tak cesta na „Kanáry“ vás rozhodně vyjde levněji, než výlet do vzdálené destinace, jako je Kuba, Kapverdy apod.

Největším ostrovem na „Kanárech“ dle rozlohy je Tenerife. Tenerife se pyšní rozlehlým národním parkem, je zde možnost vyjet lanovkou těsně pod vrchol nejvyšší hory Španělska – sopkou Teide. Na Tenerife samozřejmě si užijete krásu zdejších pláží s převážně tmavým sopečným pískem. Ostrov, který nabízí tolik krás a na své si přijdou i děti při návštěvě zdejší rozsáhlé botanicko-zoologické zahrady – Loro parku, kde můžete vidět představení papoušků i delfínů, spatřit cvičené kosatky, obří akvárium se žraloky a ojedinělý výběh pro tučňáky.

Navštívit můžete i řadu významných památek, jako je například katedrála ze 17. století v La laguna, která je na seznamu UNESCO. Mezi hlavní poutní místo náleží Candelaria, kde se dle pověsti zjevila Panna Marie. Na Tenerife se koná i proslulý karneval, jenž je údajně druhým největším na světě. Dalším známým a oblíbeným ostrovem je Gran Canaria. Patří vůbec mezi nejznámější ostrov na „Kanárech“. Vyžití se zde nabízí pro dospělé i děti. Populární je tu oblast písečných dun Maspalomas, kde si budete připadat jak na Sahaře.

tenerife
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                  Tenerifé

Kouzlo v podobě Sicílie

Uniknout před zimou můžete na jeden z největších ostrovů ve Středozemním moři. Pro Sicílii jsou charakteristické teploty v prosinci a v lednu okolo 16-18 °C. Italský ostrov nabízí nejen příjemné klima, ale rovněž obdivuhodnou architekturu a exotickou přírodu.

Sicílie uhrane i milovníky památek a turistiky. Nachází se tu antické i arabské památky, řada křesťanských kostelů. Za návštěvu rozhodně stojí město Palermo. Prastaré město je studnou historie. Dokonale zde nasytíte své duchovno, ale i svůj žaludek. Sicilská kuchyně je díky antickému, řeckému a arabskému vlivu velmi rozmanitá, interesantní a každý si zde přijde na své. Potěšení pro všechny mlsouny i v podobě různých místních sladkostí.

sicilie
Zdroj foto: cs.wikipia.org      Sicílie

Tropický ostrov v centru Evropy

Jen pár hodin cesty. Výlet je možné absolvovat bez problému i vlakem. Ano, je to coby kamenem dohodil. Pouhých 60 km jižně od hlavního německého města se nachází v Tropical Island. Tropický park, který si získá děti i dospělé. Zde se nabízí neskutečné vyžití. Perfektní je, že sem se můžete vypravit i v rámci víkendu. Rozhodně se jedná o efektivní a ojedinělou alternativu pobytu u moře. Průměrná teplota uvnitř budovy je okolo 26 °C, tudíž milovníci tepla si přijdou na své. Tento exotický a speciální svět je k dispozici návštěvníkům po celý rok.

Navštívit můžete saunový svět a užít si některý z mnoha druhů saun, ať už to bude bylinková nebo stromová. Nabízí se zde i vířivky, wellness procedury, saunové domy jsou určené pro relaxaci a náležitý odpočinek. Pro milovníky adrenalinu se tu nabízí hned několik tobogánů. Pro ty, kdo mají rádi teplou vodu je zde romantická modrá laguna Bali mající teplotu okolo 32 °C. Kousek od Berlína je tak doslova vodní a exotický ráj pro všechny.

Tropical Islands
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                Tropical Islands

Kouzlo jižního Španělska

Pro ty, kdo mají rádi teplo a chtějí si v zimě užít sluneční paprsky a nikoliv koupání, pak v tom případě navštivte Andalusii ve Španělsku. Španělsko je vůbec oblíbenou destinací a zimním cílem pro řadu turistů. Oblíbená je právě Andalusie nacházející se na jihu Pyrenejského poloostrova. Z jedné strany ji omývá Středozemní moře a z druhé Atlantik. Bývá jakousi spojkou mezi Evropou a Afrikou. A jelikož patří k jedněm z nejteplejších míst v Evropě, je navštěvovanou destinací i v zimním období.

Oblíbeným místem pro odpočinek je Slunečné pobřeží – Costa del Sol, které se line od Málagy až dolů na jih. Místa okolo Málagy a rovněž Marbelly jsou velmi populární. Navštívit můžete i nejjižnější místo Evropy a to mys Tarifa.

malaga
Zdroj foto: cs.wikipedia.org               Málagy

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here