Nejnavštěvovanější místa v ČR aneb kam na výlet

0
Velehrad
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                            Velehrad

Pokud přemýšlíte, kam se vypravit na výlet, co vidět a navštívit, tak zde přinášíme místa, která patří u nás mezi nejnavštěvovanější. A když jsou tak atraktivní pro turisty, tak na nich musí být tedy něco lákavého. Podívejme se na to blíže.

Každoročně se zveřejňuje pomyslný žebříček deseti, dvaceti či padesáti nejoblíbenějších a nejvíce navštěvovaných míst v České republice, kdy se pořadí rok od roku může lišit, tak zde nabízíme tipy na místa, která nezklamou a je možné je považovat za tzv. TOP, která by měl každý alespoň jednou navštívit. Proč? Z řádků sami vyčtete, že se jedná o okázalá místa, na která je naše země oprávněně hrdá. Zároveň se jedná o tipy, ze kterých si vybere každý. Pamatováno je na děti, dospělé i seniory.

Pražský hrad, Praha

Pražský hrad si drží své prvenství v návštěvnosti již řadu let. Vždy je v čele žebříčku na prvním místě v rámci nejnavštěvovanějšího místa. Turisty nejvyhledávanější památka UNESCO. Hrad byl založen v 9. století knížetem Bořivojem z rodu Přemyslovců. Jde o největší souvislý hradní komplex na světě. Původně sloužil jako sídlo králů, dnes je sídlem prezidenta. Hrad je tvořen rozsáhlým souborem paláců a církevních staveb rozdílných architektonických slohů, od románských staveb z 10. století až po gotické úpravy ze 14. století.

prazsky hrad 1
Zdroj foto: sk.wikipedia.org             Pražský hrad

Zoologická zahrada Zlín

Zlínská zoologická zahrada je nejnavštěvovanějším turistickým místem na Moravě. Jedinečné místo, kde můžete vidět zvířata ze všech kontinentů v přírodním bioparku s volným výběhem. Důraz je kladen na to, aby zvířata zde žila v napodobenině jejich primárního prostředí. Zoologická zahrada se nachází 4 km od města Zlín směrem na Holešov a její originalita spočívá v členění areálu dle kontinentů.

zoo zlin 1
Zdroj foto: sk.wikipedia.org                  ZOO Zlín

Kostnice Sedlec, Kutná Hora

Kostnice v Sedlci u Kutné Hory je nejen známá, ale jde o jednu z nejnavštěvovanějších památek ve Středočeském kraji. Kostnice je podzemní kaplí hřbitovního kostela Všech svatých, jenž byl prvotně součástí cisterciáckého opatství v Sedlci.

kostnice 1
Zdroj foto: cs.wikipedia.org            Kostnice

Valašské muzeum v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm

Valašské muzeum v přírodě je největším muzeem svého druhu u nás. Rozděleno je na tři areály – Dřevěné městečko, Vlašskou dědinu a Mlýnskou dolinu. Muzeum prostřednictvím expozic osloví návštěvníky všech věkových kategorií a seznámí je se skutečnými příběhy osob žijících a pracujících v minulosti na Valašsku. Areály žijí po celý rok, konají se tu pořady a akce prezentující běžný život, folklor, zvyky a rukodělnou technologii. Do řady z nich se mohou návštěvníci i zapojit.

vlasske muzeum 1
Zdroj foto: cs.wikipedia.org            Vlašské muzeum

Památník Terezín

Památník Terezín zachovává vzpomínku na oběti nacistické perzekuce. Jedná se o jedinečný počin v České republice. Památník se zaměřuje rovněž na uchovávání dokladů o historii nacistických represivních zařízení, v menším rozsahu se zabývá historií Terezína před 2. světovou válkou.

terezin 1
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                            Terezín

Stezka v oblacích, Dolní Morava

Pro milovníky a příznivce zábavy, dobrodružství, adrenalinu je jako stvořená Stezka v oblacích v nadmořské výšce 1116 m n.m, která baví, ale také vzdělává. Podél dřevěné lávky směrem k vrcholu se nachází hned 12 informačních tabulí. A samozřejmě se po celou cestu nabízí nepopsatelný a dechberoucí pohled a výhled do širého okolí.

Stezka v oblacich 1
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                    Stezka v oblacích

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje, Velehrad

Význačné duchovní místo, centrum církevních poutí a oslav. Barokní klenot s bohatě vyzdobeným interiérem náleží mezi nejvýznamnější poutní místo u nás. Bazilika je celoročně přístupná veřejnosti.

Velehrad 1
Zdroj foto: cs.wikipedia.org             Velehrad

VIDA! Science centrum, Brno

VIDA! Tak to je zábavný a vědecký park nacházející se u brněnského výstaviště. Zde si můžete užít řádnou porci zábavy, poznat to, co jinde nelze a ještě se mnoho dozvědět. A pozor. Kromě toho, že tu je více jak 170 interaktivních exponátů, tak je tu i dětské science centrum určené pro děti od 2 do 6 let.

vida 1
Zdroj foto: commons.wikimedia.org          Vida

Botanická zahrada v Praze

Botanická zahrada v Tróji je takovým rájem v pražské metropoli. Místo pro odpočinek v přírodě, poučení, zábavu a potěchu všech smyslů, hlavně zraku, čichu a také sluchu. Zahrada byla založena v roce 1969 a neustále se vyvíjí a rozšiřuje o nové exponáty. Zde poznáte nejen exotické živé skvosty, ale také se vydáte na cestu tropickými deštnými lesy či nejsuššími oblastmi světa.

zahrada troja 1
Zdroj foto: cs.wikipedia.org       Botanická zahrada Troja

Centrum Černá louka Ostrava

Nejvýznačnější a nejvíce vytížené místo v rámci konání výstav, veletrhů, kongresů, konferencí apod. Ročně se tu pořádá více jak na sto výstav a jiných kulturně společenských akcí. K využití slouží nejen vnitřní prostory, ale také venkovní plochy a travnatá zóna.

cerna louka 1
Zdroj foto: cs.wikipedia.org           Černá louka
Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here