
Nejenom nás prezident si oblíbil tento bylinný mok, ale věřím, že většina z nás si ráda sem tam tu „štamprličku“ těchto bylinek dá. Becherovka je odjakživa spojena se jménem jejího výrobce – a to s Janem Becherem.
Na jeho počest bylo tedy postaveno toto muzeum, které stojí přímo na místě bývalé továrny na Steinberkách, což býval přes sto let pramen Bechervky. Poté byla Janem Becherem vystavěna továrna, odkud se likér roku 1867 začal vyvážet doslova do celého světa. Zajímavostí je, že původní jméno Jana Bechera je Johann Becher.
Všichni, kdo by měli zájem o náhled do pozoruhodné, často i nahnuté minulosti této výroby, i ti, kteří chtějí být zasvěceni do tajemství, které celý proces obestírají, jsou vítáni právě na prohlídku tohoto muzea.
Co Vás v muzeu Jana Bechera čeká?
Budete zde seznámeni s celým historickým procesem úprav jak budovy, tak výroby tohoto chutného likéru, který začal proudit Becherovodem široko pod okolními domy. Vaše zraky můžou spočinout dokonce i na původní skleněný rozvod likéru, kamenné klenby stropů, historické sudy, skleněné křivky starých lahví či dokonce dochovaný již dobou zažloutlý papír, který se používal na jejich etikety.
V muzeu je pro Vás připraveno mnoho zajímavých prohlídek, kromě stálé expozice zde můžete nahlédnout také na již výše zmíněný Becherovod či spatřit výrobní a sklepní prostory. Pokud byste si chtěli odpočinout, je pro Vás připraven autentický film, který byl natočen přímo pro Becherovku bratry Cabanovými, a pro ty otrlejší jsou připraveny na konci prohlídky také vzorky v muzejním baru.
Závěrem prohlídky Vás čeká ta nepříjemnější část – a to je návštěva muzejní prodejny, kde si můžete koupit rozmanité druhy i velikosti nejen Becherovky, ale také i jiné lahve ze širokého sortimentu alkoholu, který se zde vyrábí.
Nicméně pokud se do muzea vydáte v letních měsících, buďte raději s konzumací opatrní. Jakmile se dostanete z muzea ven na sluníčko, může Vás to nemile překvapit.
Hledáte inspiraci kam na výlet? Podívejte se na naše tipy – vyslapy.cz