Eastern State Penitentiary: Jsou místa, která nahání strach, budí hrůzu, ale zároveň tím jsou o to více atraktivnější pro návštěvníky. Mezi taková místa bezpochyby patří věznice. A v tomto případě se jedná o jednu z nejděsivějších na světě. Jaké paranormální jevy se tu dějí?
Původně státní věznice se specifickým systémem
Eastern State Penitentiery sloužila jako státní věznice v letech 1829 až 1971. Nachází se ve Spojených státech amerických, konkrétně ji najdete ve městě Philadephii. V té době byla věznice proslulá svým tzv. Pennsylvania system neboli Pensylvánský systém.
Tento systém byl založen a fungoval na maximální izolovanosti vězňů. Každý ze zdejších vězňů trávil 23 hodin denně sám a 1 hodinu na svém malém dvorku. Vězni se nesměli potkat s ostatními vězni. Přestože v rámci vězeňského řádu mohli se zabývat pěstováním rostlin a staráním se o zvířata, chodili i tyto činnosti vykonávat individuálně a ještě měli na hlavě kápi, aby nemohli být po cestě nikým kontaktováni. Ve vězení neexistovaly žádné společné prostory. Dokonce tu nebyla ani společná jídelna či společný dvůr. Vězni vídali dozorce jen 3x za den.
Tento speciální systém vycházel z toho, že pouze samota může vězně napravit, změnit a dále v samotě se mohou věnovat rozjímání nad biblí. To vše mělo vést k pokání. Jenže to mělo zcela opačný účinek. Řada vězňů se zde z té samoty zkrátka pomátla, zbláznila. Proti těm, kteří se snažili vzdorovat či utéct, byly nasazeny velmi až sadistické tresty.
Místo nápravného zařízení proměna takřka na blázinec
Kromě mlácení tu vězni zažívali kruté tresty, jako například sezení na židli, kdy se vězeň nemohl vůbec pohnout a byl tak ponechán bez vody i jídla až do samého vyčerpání. Po tomto trestu spousta vězňů doslova zešílela. Dalším z mnoha sadistických způsobů trestání byl tzv. železný roubík, kdy kovový límec byl přichycen na jazyku a k rukám vězně. Sebemenší pohyb tak způsoboval trhání jazyka. Mnoha vězňům byl tento trest osudným a zemřelo na vykrvácení. Ale dost krutosti.
Pohled do historie ohledně vzhledu samotné věznice
Vězení je postaveno do klasické hvězdice, kde se uprostřed sbíhají jednotlivé bloky. Původně měla věznice jen jedno patro, ale díky doslova přeplněné kapacitě se urgentně a narychlo od třetího bloku vybudovalo horní patro. Věznice byla postavena pro cca 450 vězňů. Byl zde vězněn i známý mafián Al Capone, který se dostal do věznice za nošení zbraně. Pro něj tu existovala výjimka, jako jediný měl celu vybavenou luxusním nábytkem, kobercem a údajně dokonce i rádiem.
Místo plné záhad a paranormálních jevů
Od roku 1994 je Eastern State Penitentiery ve Philadelphii vedena v národním registru historických míst coby zachovalá zřícenina, což znamená, že do její stavby se může zasahovat jen v opravdu nejnutnějších případech a musí být zachována stará struktura. Věznice je také vedena jako jedna z nejděsivějších budov. Denně se tu pořádají tzv. Ghost Tour.
Místo, které je proslulé tím, že se tu nachází značné množství otisků minulosti, je považováno doslova za rejdiště duchů. Odvážlivci chtějí zahlédnout děsivé stíny pohybující se po chodbách budovy či zaslechnout šílený smích, děsivé šeptání či výkřiky. Některé části budovy jsou dokonce uzavřeny kvůli potenciálnímu působení zlých sil. Dokonce i zdejší zaměstnanci, kteří se starají o budovu nevydrží vykonávat své zaměstnání delší dobu, neboť většina to vzdá hned po prvním paranormálním incidentu.
Jedna legenda praví o jistém zámečníkovi, který sem přišel odemknout 140 let starý zámek. Poté co ho uvolnil, zmocnila se ho jistá síla, která zámečníka natolik ochromila, že nebyl schopen se pohnout. Na základě toho lidí věří, že po otevření zámku došlo k vypuštění zde uvězněných duší. Zámečník prohlásil, že zde výrazně cítil negativní energii. V tomto bloku budovy návštěvníci slyšeli podivné hlasy prosící o následování.