Durmitor – aneb Černá Hora, jak ji neznáte

0

Milujete vysokohorskou turistiku, ale Alpy nebo Tatry vám přijdou až příliš známé? Vyzkoušejte národní park Durmitor v Černé Hoře. Leží v severozápadní části země a samotný park patři od roku 1980 dokonce na seznam UNESCO. I přesto tu nenajdete tolik lidí, jako na jiných obdobně krásných místech.

VIDEO:

A užijete si i nádherných výstupů. V nabídce je celkem 48 vrcholů, které přesahují výšku 2 000 metrů nad mořem. Výšlapy se vám pak odmění nádhernou scenérií, ničím nenarušenou přírodou a také mnoha jezery a řekami, jež vás oslní opravdu průzračně čistou vodou.

Vše pro milovníky outdooru

Vstupní branou do Durmitoru v Černé Hoře je městečko Žabljak. Nachází se celkem blízko k samotnému masivu, takže jako základna pro krátké i dlouhé výlety bude opravdu ideální. Přijedete sem nejspíš od Bosny a Hercegoviny. Ale nebojte se. Tamější žalostný stav silnic se nedá s těmi v Černé Hoře vůbec srovnat. Naopak, jakmile překročíte hranice, budete příjemně překvapeni. Navíc vás po celou dobu cesty až k Durmitoru bude provázet nádherný výhled do údolí kaňonu řeky Piva.

Nejkrásnější túra vede k Ledové jeskyni

Z Žabljaku se můžete vydat do mnoha míst. Pro nádherný start výletu doporučujeme asi tři kilometry dlouhou túru vedoucí k úpatí nejvyšší hory Durmitoru  (pokud vám moc nejde zeměpis, pak prozradíme, že je to Bobotov Kuk – 2 523 m. n. m.) a také ke známé Ledové jeskyni (Ledena Pečina). Značení je na území celého parku perfektní, můžete s tedy bez omezení kochat nádhernými výhledy, aniž byste se museli obávat ztráty orientace.

A nesmíte si určitě nechat ujít ani kaňon Tara. Najdete ho mezi městy Šćepan Polje a Mojkovac a málokdo ví, že jde o nejhlubší kaňon Evropy. Na délku měří přes 78 kilometrů a společnost vám při jeho průzkumu bude dělat zejména hojné ptačí osazenstvo.

zdroj foto: envato

Fotografie:

Jezero v Národním parku Durmitor
Jezero v Národním parku Durmitor

Národní park Durmitor Jezero
Národní park Durmitor Jezero

Řeka Tara v Národním parku Durmitor
Řeka Tara v Národním parku Durmitor

Durmitor
Durmitor

Hory v národním parku Durmitor
Hory v národním parku Durmitor

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here