Austrálie nebo tedy Australské společenství je celé jméno státu, jehož hlavním městem je Canberra. Přestože je hlavním městem, tak není největším – 323 056 obyvatel.
Jelikož se jedná o místo, kde hraje hlavní prim příroda, tak se na ni hned zaměříme. Lake Burley Griffin je přehradní nádrž přímo v centru města. Má rozlohu 6,64 km čtverečných. Z vod jezera se tyčí pomník Jamese Cooka, známého to mořeplavce, zavražděného na Havaji. Vypadá jako glóbus a je z kovu, přičemž je doplněný fontánou, ze které vystřikuje voda do výšky až 183 metrů. Na břehu jsou parky a na jezeře je celkově šest ostrovů. Místní na jezeře provozují vodní sporty či rybaří. Žijí tu různé druhy ryb, například hlavačka či pstruh duhový.
Canberra by nemohla existovat bez zoologické zahrady
V překladu se jmenuje Národní zoo a akvárium. Najdete ji na západním konci jezera Lake Burley Griffin. Je na ploše o 19 hektarech, přičemž je v soukromém vlastnictví podnikatele Richarda Tindalea a je udržovaná jako rodinný podnik. Byla otevřena 31. května 1990. Zoo se opírá o finanční dary plus krmení od veřejnosti či dobrovolníků. Jedná se o jedinou zoo v celé Austrálii, která je kombinovaná s akváriem. Samozřejmě se podílí na ochraně a šlechtění ohrožených druhů. Zoo dělá interaktivní prohlídky a zážitky pro všechny skupiny lidí. Pochopitelně tu mají výlety na safari, přičemž se zvířata mohou i nechat nakrmit od návštěvníků. V zoo mají nyní novinku – Maminky a mláďata. Seznamte se s gepardem je další z mnoha akcí – v podstatě to znamená z očí do očí, z pacek do pacek, tváří v tvář této nádherné kočkovité šelmě, nejrychlejší na celé planetě. Samozřejmě je k dispozici i průvodce, který bude po celou dobu u geparda s vámi. Jinak zde mají velkou spoustu zvířat – žirafy, lvi, serval, opice, pes dingo, medvěd, tučňák, panda červená, daněk, medvídek koala a další.
Pokračujme s přírodou, té není nikdy dost
Australská národní botanická zahrada, kterou má ve správě australská vláda za životní prostředí a kulturní dědictví. Najdete tu největší sbírku živých domorodých rostlin z Austrálie. Otevřeli ji v roce 1949 a mají tu kupříkladu deštný prales, což běžně asi člověk nezažije, aby se dostal přímo do tohoto kusu přírody – no, a tady to jde.