Boží kameny, nedaleko Strakonic, jsou jedním z nejsilnějších energetických míst v Čechách

0
Bozi kamen
Zdroj foto: cs.m.wikipedia.org

Boží kameny, tak se jmenuje přírodní útvar nedaleko Strakonic. Místo je hojně navštěvováno lidmi, kteří mají zálibu v mystice a tajemnu. Má tu vyvěrat velmi silná pozitivní energie, která dokáže léčit. Pokud patříte mezi skeptiky, užijete si nádhernou přírodu šumavského předhůří.

Na lesnatém vršku, který se nachází asi 2 km severozápadně od Kraselova, se nachází shluk žulových kamenů zvaný Boží kameny. Patří mezi jedno z nejsilnějších „nabíjecích“ míst u nás. Lidé jsou tu schopni cítit vyvěrající energii. Nedaleko odtud leží Tažovická Lhota, v lesíku nad obcí se nachází toto magické místo. Je dobře k nalezení, vedou k němu ukazatele.

Na první pohled jsou kameny nezajímavé, ale podle mnohých je to jedna z nejsilnějších přírodních svatyní. Z geologického hlediska se jedná o skalní útvar mrazový srub, kdy se žula na základě klimatických vlivů rozpadá na jednotlivé hranaté bloky. Dle starousedlíků se traduje, že tu v dávných dobách bývalo sídliště Keltů, ale písemné zmínky chybí.

Silná pozitivní energie

Údajně tu za magickou atmosférou stojí neustálý proud energie, který vyvěrá z určitého místa v jednom z kamenů. Tuto energii jsou schopni lidé cítit a popisují ji jako velmi příjemnou a uklidňující. Největší dávku energie člověk absorbuje během první návštěvy. Celková doba na tomto místě by však neměla překročit 30 minut. Hlavně balvan ve tvaru lodi má působit na chronické potíže. Léčivé místo se nenachází v jeho středu, ale na okraji. Snadno jej najdete, místo je vyšlapáno. Ne na každého však prý funguje, zejména ne na skeptiky.

Samotné kameny nejsou vysoké a jejich uspořádání skýtá plno možností šplhání a zkoumání, což ocení především děti.

bozi kameny
Zdroj foto: commons.wikimedia.org

Jak se k Božím kamenům dostat

Nejpohodlnější cesta je pravděpodobně od silnice mezi Kraselovem a Tažovicemi. Jakmile začne silnice prudce klest, tak zhruba po 300 m odbočíme doprava na lesní cestu. Po ní půjdeme pořád rovně, až vejdeme do lesa, odtud už je k Božím kamenům cesta dobře značena.

Ať už patříte mezi skeptiky nebo na pozitivní energii tohoto místa věříte, všechny potěší krásná příroda Pošumaví.

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here