Chcete si vyzkoušet středověká řemesla? Navštivte Botanicus v Ostré

0
mesec
Zdroj foto: M. Hubáčková

Botanicus v Ostré: Od 26. května je znovuotevřen ráj středověkých řemesel a zahrad v Botanicu v Ostré. Nejlepší spojení je autem do Lysé nad Labem a odtud už je to kousek. Dá se cestovat i vlakem a autobusem, ale není to moc pohodlné a ani spojení nejsou častá. V současné době platí i v Botanicu pravidla jako nošení roušek apod.

Co všechno je zde k vidění

Na návštěvu si zvolte jasný a slunečný den, ať si užijete i zahrady. Při vstupu si koupíte místní měnu – groše, a to v poměru 1 groš za 10 korun. Otevírací doba je každý den kromě pondělí. Pro aktuální dobu i další informace sledujte jejich stránky www.botanicus.cz. V Botanicu se seznámíte se všemi druhy středověkých řemesel: řezbářství, knihtisk, kovářství, výroba svíček, rýžování zlata, ražba mincí, výroba loutek, košíkářství, lukostřelba, výroba papíru, výroba provazu, výroba mýdel, broušení kamenů, drátování, kožařství a keramika.

mince
Zdroj foto: M. Hubáčková

Vše si můžete vyzkoušet

Velkou výhodou je, že si jednotlivá řemesla můžete sami vyzkoušet. Stojí obvykle od 2 do 3 grošů a můžete si narýžovat malé kousky zlata, vyrobit ruční papír, svíčku, spolu s kovářem vykovat svůj přívěšek, nebo uplést provaz.

pamatka
Zdroj foto: M. Hubáčková

Zahrady

Zahrady si nechte na odpočinek. Je jich několik a opravdu stojí za to do každé aspoň vstoupit nebo nakouknout. Nachází se tu levandulová zahrada, arboretum, klášterní zahrada, zeleninová zahrada, bludiště, bylinková zahrada, sad ovocných dřevin a mnoho dalších. V zahradách se dá piknikovat.

Jídlo

A jak je to s jídlem? V areálu je „dobová“ hospoda, kde si za pár grošů nakoupíte bramborové placky a další středověká jídla a můžete zapít pivem nebo nealkoholickými nápoji. Sedí se na dubových lavicích a jí na dubových stolech. Všechno prostě připomíná tu pravou atmosféru středověku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here