Tip na výlet pro milovníky přírody: Bohuňovské skály

0
Bohuňovské skály

Bohuňovské skály. Horolezci, horolezkyně, hrolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá …. Jestli se této rady chcete držet, tak doporučujeme alespoň vizuální zážitek v podobě návštěvy Bohuňovských skal, kde určitě nebudete ochuzeni o krásný pohled a příjemný výlet.

Tyhle amfibolitové skály jsou jedinečné svou výškou, která dosahuje do úctyhodných 40ti metrů a jsou nejvíce oblíbené hlavně milovníky klasického lezení se skobami a friendy. Nicméně, většina lezců dá přednost zajištěným trasám na pravém břehu říčky, které jsou vysoké 25 – 30 metrů, jelikož jsou nově přejištěné  a můžeme se zde těšit z kvalitních slaňáků.

Bohuňovské skály nabízí pěkné lezecké cesty

Lezce nadchnou hodně pěkné lezecké cesty, jak silové, tak i technické. Hlavně je třeba nezapomenout na ochranu v podobě přilby, jelikož horní část skal je hodně lámavá. I přes to, že jsou na skále napsány názvy cest, je zde orientace trochu obtížnější. Největší výhodou skal je jejich přístupnost, najdeme je totiž hned u silnice. A pokud si budeme chtít na chvíli oddechnout na zemi, můžeme si dopřát odpočinek u stolku s lavicemi a kochat se pohledem po okolním území, které je dnes prohlášeno dokonce za přírodní památku.

Skály se tyčí vysoko nad dnem hlubokého údolí říčky Křetínky a jsou častou a hlavně oblíbenou turistickou destinací. Na své si přijdou i milovníci turistiky, jelikož ke skalám vede neznačená stezka od informační tabule ze dna údolí pod skalami, kterou můžou návštěvníci využít, pokud si svůj výlet chtějí prodloužit a pořádně užít tamní přírody.

Nejenom turistika, ale i cykloturistika zde má své místo, jelikož z Křetína vede cyklotrasa č. 5160 a pod rozcestím z Jobovy Lhoty dál pokračuje jako č. 5086 až do Svojanova.

Výlet není moc vhodný pro rodiny s dětmi, může dojít k nebezpečí drolení skály, tudíž do téhle destinace určitě vyrazte raději sami, i tak si zde užijete úžasnou atmosféru.

Hledáte inspiraci kam na výlet? Podívejte se na naše tipy – vyslapy.cz

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here