Bánovce nad Bebravou: Na koupaliště či do přírody, výběr je na vás

0
jankov vrsok
Zdroj foto: cs.wikipedia.org              Jankov vršok

Bánovce nad Bebravou jsou větší okresní město v kraji Trenčianském. Do Bratislavy to mají dost daleko, přibližně 147 km. Město je protkáno množstvím památek.

K nim patří například Kostol svätého Mikuláša Biskupa postavený v gotickém stylu. Kdo by ho chtěl vidět, musí se vydat na severovýchod města. Uvnitř kostel skrývá nádhernou architekturu. Turisté zde mají možnost prohlédnout si oltár sv. Mikuláša, jenž pochází z konce 18. století. Prohlédnout si lze také dřevěnou polychromovanou plastiku Ukřižovaní Krista z 18. století. Kostel byl poměrně dlouho v horším stavu, avšak po delší době se dočkal celkově opravy v roce 1989. V dalším roce se opravy dočkal i oltář.

Vzhůru k vodě. Navštivte zdejší koupaliště

K vodě se dá jít i v Bánovcích nad Bebravou, konkrétně na Termálne kúpalisko Pažiť. Tento areál je dosti prostorný a návštěvníci mají k dispozici tři bazény – plavecký, oddychový a dětský s mini tobogánem. Zdejší voda je napuštěná z termálního vrtu s teplotou 28 až 30 stupňů a u dětské bazénu s teplotou 32 až 34 stupňů. Areál nabízí rovněž i sportovní vyžití – minigolf, volejbal, pro děti hřiště s pískovištěm, houpačky, prolézačky, klouzačky či trampolína.

kostel sv mikulase
Zdroj foto: cs.wikipedia.org              Koste sv. Mikuláše

A jdeme do přírody, kousek dál z města  

Uhrovec je vzdálený pouze 4 km od města a nachází se tam Jankovský vŕšok. Nabízí k vidění nádherný kus přírody. Jankovský vŕšok byl svědkem protifašistického odboje. Z té doby se zde zachovala mohyla postavená na počest padlých vojáků a partyzánů. Návštěvníky určitě zaujmou i partyzánské bunkry, kde jsou vystavené zbraně z doby Jana Žižky. Součástí tohoto kopce je přírodní amfiteátr, přičemž směrem na jihovýchodní stranu je národní přírodní rezervace.

Chynoriansky Háj – ráj motýlů a čisté přírody

Tohle místo je jedno z mála, kde se zachoval zbytek z původních lužních lesů na Slovensku. V roce 1981 byl zdejší les Chynoriansky luh vyhlášený za státní přírodní rezervaci. Žijí tu různé druhy vzácných rostlin a zvířat. Háj se stal rájem pro motýly, žije jich tu až na 193 druhů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here