Zoo a zámek Lešná u Zlína. Pohlaďte si rejnoka, je to snadné

2
zamek lesna
Zdroj foto: cs.wikipedia.org                          zámek Lešná

Skutečnou perlu Zlínského kraje představuje zoo rozdělená podle světadílů. V jejím srdci navíc objevíte zámek Lešná. Na svou dobu byl vybaven velmi dobře.

Krásná zoo

Po pražské zoo je ta zlínská druhá nejnavštěvovanější v naší zemi. Precizností a jedinečným rozdělením zvířat dle kontinentů představuje jedinečný naučný unikát, kdy se můžeme nenucenou formou dozvědět na jakém světadíle zvířata žijí. Zoo nabízí mnoho průchozích expozic, z blízka můžete vidět například klokany, supy či papoušky. Během jednoho dne můžete procestovat celý svět a vidět žirafy, slony, tučňáky, tygry, mravenečníky, klokany či lenochody na jednom místě. A v Zátoce rejnoků si můžete na vlastní ruce pohladit jednu z nejzajímavějších paryb světa.

Zámek Lešná

Uprostřed zoologické zahrady můžete navštívit zámek, který byl na svou dobu vybaven velmi přepychově. Stavba dokončena roku 1893 disponovala nejmodernějším vybavením – měla k dispozici vodovod s teplou i studenou vodou, domácí telefon, koupelny i splachovací toalety, ústřední topení a elektřinu. Budova samotná kombinuje několik architektonických stylů – od neogotiky a neorenesance po barokní prvky. Až do roku 1945 byl zámek hlavním sídlem hraběcího rodu Seilernů. Dnes je zámek zpřístupněn veřejnosti a stal se oblíbeným a unikátním místem pro realizaci svatebních obřadů.

zoo zamek lesna

Zážitky v zoo

Zoologická zahrada nabízí návštěvníkům zážitky, díky kterým si den v zoo ještě více vychutnají. Objednat si můžete například komentovanou prohlídku, kdy se dozvíte zajímavosti ze zvířecího světa. Můžete se dokonce na jeden den proměnit v ošetřovatele a splnit si tak dávný dětský sen – budete se starat o žirafy, zebry, lemury, krmit aligátory, tapíry nebo papoušky ara. V zoo můžete využít oblíbený vláček, lanový labyrint a mnoho restaurací, po celý rok jsou také pořádány tematické prohlídky – například večerní lampionové prohlídky.

Zoo a zámek Lešná se nachází zhruba 10 minut cesty z centra Zlína. Otevírací doba se během roku liší.

2 KOMENTÁŘE

  1. dobrý den,prosím pekne o info ohladom otváracích hodín do ZOO v VI.2020
    srdečná vdaka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here