Vizovice nabízí vyzdobené interiéry, které připomínají vznik zámku

0

Zámek Vizovice 2

Zámek ve stylu baroka a rokoka je k vidění nedaleko Zlína v obci Vizovice. Stavba, která pochází z poloviny 18. století je dnes ve velmi pěkném stavu. To je vidět nejen na celkovém vzhledu zámku, ale zejména na vkusně zařízených interiérech s výzdobou a dochovaným nábytkem právě ve stylu baroka a rokoka.

Tento jedinečný zámek se nachází necelých 14 km od Zlína. Do Vizovic můžete přijet samozřejmě autem, ale pokud si chcete během cesty odpočinout, doporučujeme využít autobusové nebo vlakové spojení. Vlak sem jezdí každé dvě hodiny, ve špičce pak každou hodinu. Například z hlavního města Prahy trvá cesta okolo 4 hodin a z Brna okolo 3 hodin. Z Vizovického nádraží pak trvá cesta k zámku 15 minut pěší chůzí.

Zámek Vizovice

Po příchodu se můžete kochat pohledem na zámek, který dnes vypadá, jako by byl vybudován „včera“. Je dochován v původním stavu a nabízí rozsáhlý anglický a francouzský zámecký park z 18. století.

Každý rok od dubna do konce října jsou návštěvníkům přístupné také zámecké interiéry. Vizovice mají celkem 4 prohlídkové okruhy, z čehož je jeden individuální. Základní prohlídkové trasy obsahují reprezentační sály v 1. patře zámku nebo soukromé a služebnické pokoje. Obě trasy vás zavedou do úžasně zařízených a vyzdobených místností. Vidět můžete například veliký sál, který dnes slouží třeba pro koncertní představení. Neméně zajímavé jsou i pokoje a salonky vybavené dobovým restaurovaným nábytkem a dochovanými obrazy. Pokud by vám to nestačilo, můžete navštívit také zdejší kapli, která v roce 2013 a 2014 prošla značnou obnovou.

Po prohlídce, která zabere maximálně 60 minut, si můžete odpočinout návštěvou zdejší čokoládovny, cukrárny, kavárny nebo restaurace. Pro milovníky hasičských vozů je připravena návštěva hasičského muzea Vizovice, které se nachází pouhých 380 metrů od zámku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here