Do Slovenského Prešova za zábavou, přírodou, ale i za zvířaty

0
Konkatedrala Presov
Zdroj foto: sk.wikipedia.org Katedrála Prešov

Prešov je město na východě Slovenska a odjakživa soupeří s Košicemi v uvozovkách jako se sousedním východem a také s Bratislavou. Mimo toho je třetím největším městem na Slovensku.

V Prešově v letních dnech lze navštívit PLAZA BEACH. Areál na zábavu a relax, přičemž kromě dostatečného množství bazénů pro dospělé i děti, tu návštěvníci najdou například i středomořskou restauraci pro 120 osob s bowlingem a letní terasou pro 150 osob. Dále je tu suchozemský maják se skalami a vyhlídkou na celé okolí Prešova a na Tatry. Pro děti tu mají hřiště a trampolínu. Dospělí si mohou zahrát tenis či plážový volejbal. U nového vchodu je tzv. Solimander – ještěr, který je zdejší turistickou atrakcí.

Ochrana přírody je velmi důležitá, zvláště pak v dnešním světě

Lesoochranárske zoskupenie VLK nebo jen krátce VLK je slovenské občanské sdružení v okrese Prešov, které má za cíl ochranu životního prostředí. Turisté ho najdou v obci Tulčík. Má několik přírodních rezervací, například Vlčia nebo Rysia. VLK podporuje i ochranu zvířat, hlavně dravců, ale i vlků a medvědů. VLK organizuje i osmidenní seminář GAIA, který pojednává o porozumění přírodě, její ochraně a teorii Gaia.

neptunova fontana
Zdroj foto: sk.wikipedia.org Neptunova fontána

Prešov a jeho nejstarší kašna ve středu s Neptunem

Neptunova kašna nebo také fontána je nejstarší kašnou v Prešově. Byla postavena na přelomu 18. a 19. století. Fontánu najdete v historickém centru a dojem z ní umocní socha Neptuna, jenž drží v ruce trojzubec.

Kolmanova zahrada není zoo, ale spíše ekopark a ranč

Kolmanova zahrada – Ekopark Prešov potěší zejména milovníky zvířat. Není tedy divu, že ekopark navštěvují nejen rodiny s dětmi, ale školy. Ňarazit zde můžeme na poníky, kozy, ovce, lamy, slepice, ryby, žáby, hady, ptactvo, králíky a jiná menší zvířata. Pro děti je zde dětské hřiště a hipodrom. Vstup je zdarma. Kdo chce, může na zvířátka dobrovolně přispět. Ranč Pohoda je místo pro ty, kdo milují koně a vše s nimi spojené. Nachází se jen 2,5 km od Prešova.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here