Point Pleasant aneb městečko proslavené legendárním přízrakem

0
Ohio
Zdroj foto: Charles Johnson, U.S. Army Corps of Engineers / Public domain

Point Pleasant: Malé městečko, které na první pohled nebudí pozornost. Rozhodně by nebylo natolik známé, kdyby se tu nestala tragédie, která se ovšem od všech katastrof zcela liší.

Městečko Point Pleasant nacházející se v Západní Virginii by nebylo až tak proslulé, kdyby se tu nestala tragédie a záhada, která nemá nikde na světě obdoby. Na co být při návštěvě města Point Pleasant opatrní? Je možné, že se to tu děje stále? A co se zde vlastně vůbec stalo?

Tragédie v Západní Virginii

V polovině 60. let v Point Pleasant se stalo neštěstí. Spadl zde most zvaný Silver Bridge nacházející se na řece Ohio. Stalo se tak o páté hodině odpolední a o život přišlo 46 osob, z toho 2 nebyly nikdy nalezeny. To by nebylo nic až tak neskutečného. Stalo se a stává se i v jiných městech, destinacích, státech. Tragédie v městečku Point Pleasant se ovšem liší od ostatních katastrof tohoto druhu. Jak? Čím? A proč?

Několik týdnů před tímto neštěstím takřka celé město tvrdí, že vidí jakousi temnou mužskou postavu s křídly a žhnoucíma očima. Ano, není ničím výjimečným, že v každém koutu světa panují legendy o záhadných či nadpřirozených bytostech. Strašidel je mnoho. Dospělí je rádi využívají i k zastrašení neposlušných dětí. Jenže co když ve městě začnou kolovat pomluvy a historky o bytosti, která straší dospělé jako se tomu stalo právě v Point Pleasantu?

Veřejnost se začínala okamžitě zajímat a ptát, kdo může za neštěstí a zda se tragédii na mostu dalo předejít. Má tato tragédie logické vysvětlení v podobě poruchy v jednom ze spojení, které tak velký dopravní nápor nevydržel či za tím stojí něco jiného? A to konkrétně přízrak tzv. Monthman neboli Motýlí muž?

prizrak
Zdroj foto: Tim Bertelink / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

První zpozorování neobvyklého tvora

Stalo se tak v listopadu 1966, kdy 5 hrobníků pracujících v Point Pleasantu vidělo tvora mužské postavy s křídly. Údajně se dokonce proletěl z nedalekých stromů přímo nad jejich hlavami. O pár dní doslova přiběhl Roger Scarberry se svou manželkou a dalšími lidmi do městské radnice nahlásit, že viděli bytost velkou 2 metry s červenýma zářícíma očima a obrovskými křídly. Zpočátku si mysleli, že jde o světla automobilu, ale když je prý tvor dohnal, zjistili, že tomu tak není. Přidali tak na rychlosti, ale létající bytost s nimi držela krok. Když se přiblížili k budově radnice, vzlétla do temné noci.

Jelikož se v tomto malém městečku každý zná s každým, nebylo pochyb, že vypovídající nebyli žádní blázni, ale slušní občané. Zástupce šerifa i z jejich strachu usoudil, že říkají pravdu. A případů začalo ještě přibývat. Jistá žena šla navštívit svého přítele bydlícího na okraji města poblíž lesů. Když vystoupila z auta a kráčela k domu svého milého, byla napadena obrovskou šedou bytostí připomínající člověka s velkými křídly a svítícíma očima. Aby ochránila sebe i svou novorozenou dceru, lehla si na zem a dítě skryla pod svým tělem. Strachy a vyděšená takto ležela na zemi několik minut. Když se pak konečně odvážila mírně zvednout hlavu, zjistila, že létající bytost je pryč. Když to vyprávěla svému příteli, ten prohlásil, že tohoto tvora viděl také.

Zlá či hodná nadpozemská bytost?

Existuje řada verzí. Nicméně lidé se domnívají, že v případě zdejšího neštěstí, šlo o Monthmana, který se obyvatele snažil před nehodou varovat. Jiní jsou zase opačného názoru, že naopak on může za pád mostu. Po této katastrofě už Monthmana zde nikdo nikdy neviděl. Ale je zajímavé, že se tento tzv. Motýlí muž objevil před dalšími pozdějšími tragédiemi. Konkrétně se uvádí v souvislosti s důlním neštěstím v Německu v roce 1978, před zemětřesením v Mexico City roku 1985 a údajně je dáván i do souvislosti s Černobylem 1986. Naposledy o něm prý bylo slyšet v roce 2001, kdy ho zahlédl Cameo Lane bezprostředně před teroristickými útoky.

A přestože se v městečku Point Pleasant už nikdy neukázal, tak se tu každoročně koná víkendový festival, který tuto nešťastnou událost připomíná a kromě jiného je zde i tzv. Monthmanova soutěž v pojídání palačinek.

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here