Chystáte se navštívit Olomouc? Toto by vám nemělo ujít

0
olomouc mesto
Zdroj foto: Jan Jenista / CC BY-SA (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)

Olomouc: Třetí největší město Moravy má svým návštěvníkům co nabídnout, a to po stránce architektonické, umělecké, ale i přírodní. Nechte si dostatek času, ať toto krásné město prozkoumáte opravdu důkladně.

Vlastivědné muzeum v Olomouci

Expozice muzea jsou zaměřeny na historii středomoravského regionu a čítají přes milion položek. Zájemci se zde seznámí nejen s archeologickými vykopávkami, ale také s expozicí lékárnictví, či mineralogií, zoologií a botanikou.

vlastivedne muzeum olomouc
Zdroj foto: User:Darwinek / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)  Vlastivědné muzeum

Zoologická zahrada na Svatém Kopečku

Olomoucká zoologická zahrada je otevřena celoročně a upoutá návštěvníky volným výběhem medvědů a vlků, výběhem klokanů, pavilony žiraf, šelem, opic, netopýrů a levhartů i mořskými akvárii. Pro děti jsou připravená dětská hřiště a lanové centrum. V areálu zoo je také vyhlídková věž, která vám umožní pozorovat zvířata z ptačí perspektivy.

Kašny v Olomouci

To, co těžko nabídne jiné město, jsou olomoucké kašny. Dohromady jich je po městě 25, a přestože původně plnily zejména účelovou funkci, všechny jsou zajímavě architektonicky řešeny. Můžete si zahrát na detektivy a všech 25 kašen vyhledat. Kdybyste si ale chtěli prohlédnout jen ty největší, tak zamiřte na Dolní náměstí a podívejte se na Neptunovu kašnu, a pak také na Horní náměstí a prohlédněte si Herkulovu a Jupiterovu kašnu. Všechny jsou barokní.

neptunova kasna
Zdroj foto: Jan Polák / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)  Neptunova kašna
Olomouc Katedrala Sv. Vaclava
Zdroj foto: Kirk, shifted & cropped by Rabanus Flavus / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

Katedrála svatého Václava

Katedrála svatého Václava neboli také Dóm svatého Václava je největší církevní stavbou Olomouce. Postavena byla v románském stylu, přestavěna pak goticky a dostavba proběhla v barokním stylu. Katedrála se pyšní zejména druhým největším zvonem v Čechách, který se jmenuje Václav a váží 8 tun.

Zdíkův palác

Olomouc je také městem paláců, jako příklad jsme vybrali ten Zdíkův, který se nachází blízko katedrály. Objekt pochází původně z 12. století a nezachoval se celý. Je však součástí prohlídkového okruhu Arcidiecézního muzea. Při prohlídce můžete obdivovat zbytky románského paláce, gotickou křížovou chodbu, rajský dvůr se zachovalou studnou a gotickou kapli sv. Jana Křtitele.

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA