I když Manila byla na konci druhé světové války prakticky srovnána se zemí, město se podivuhodně vzpamatovalo a dnes už nabízí návštěvníkům zase spoustu zajímavostí. A na co se těšit?
VIDEO:
Především na skvělou náladu. Ulice jsou plné hudebníků, zpěvaček a krásných filipínských tanečnic. A to zejména večer, kdy se zároveň všude nabízí opravdu levné pivo (a leckdy i mnohé jiné služby).
Nejstarší čtvrť Manily se ukrývá za hradbami
Úplně celou ji obepínají hradby a spíše než jako kousek Asie vypadá jako vystřižená z některého španělského města. Ulice mají nádherný geometrický půdorys a ani ten nejnešikovnější cestovatel se tu neztratí. Jmenuje se Intramuros a zamiřte sem ve chvíli, kdy dostanete hlad. Pouličních stánků je tu totiž dost a dost.
Poté zamiřte k bývalé budově celní správy. Jde spíš o ruinu, poničenou nejdříve zemětřesením a poté i bombardováním. Ovšem dnes její interiéry prorůstají desítky obřích fíkovníků. Jde o pohled jako z nějakého postapokalyptického filmu.
Čínská čtvrť aneb Chinatown
Pokud chcete zažít Manilu tak, jak vypadala ještě ve třicátých nebo padesátých letech, pak vám Čínská čtvrť určitě nesmí uniknout. Jsou tu stále poměrně konzervativní a mnoho lidí míří o velkých svátcích do kostelů (a občas i do mešity). A nechybí tu samozřejmě ani velký trh a spousta možností k nákupu jídla i suvenýrů.
Ladyboys a trpaslíci na každém kroku
Ovšem bylo by fér zmínit i další „lákadla“ Manily, protože se jim při své návštěvě prakticky nevyhnete. Tím prvním jsou lidé trpasličího vzrůstu. Sdružují se do vlastních komunit a provozují i několik podniků (například The Hobbit Place), kde jsou standardně rostlí opravdu jen návštěvníci. A své služby vám nabídnou také Ladyboys. Na první pohled nepoznáte, že jde o muže. Obvykle se prozradí až svým nezvykle hlubokým hlasem. I ty ovšem k Manile patří. Stejně jako hory odpadků, smog a špína. Ale to už je docela jiná kapitola.
zdroj foto: envato