Lichtenštejnsko vábí návštěvníky svoji přírodou i památkami

Lichtenštejnsko je rovněž malý stát v Evropě, ale neměli byste ho na svých cestách minout. Jak je obvyklé u těchto malých států, jedná se také o knížectví. Leží mezi Švýcarskem a Rakouskem.

lichtenstejnsko
Lichtenštejnsko, zdroj foto: Envato

Základní informace

Lichtenštejnsko má rozlohu 160 km2. Obyvatelstvo dosahuje 36 tis. Hustota zalidnění je poměrně vysoká – 225 obyv./km2. Jazykem je němčina. Platí se švýcarským frankem.

Vaduz

Krásné město na břehu Rýna má jako svůj hlavní symbol Vaduzský zámek na skále. Ale to není jediná památka, kterou tady najdete. Další je katedrála svatého Florina, což je neogotický kostel postavený ve 2. polovině 19. století. Schatzkammer je klenotnice, která vystavuje zbraně, nádobí, veduty a další. Ve Vaduzu je také Umělecké muzeum (vystavuje hlavně moderní umění) a Národní muzeum (vystavuje archeologické památky, staré umění a přírodovědné sbírky). Princely Collections je galerie, která vystavuje díla starých mistrů, která byla převážně darována lichtenštejnským knížatům. Poštovní muzeum vystavuje cenné známky od začátku poštovnictví. V Zemské knihovně jsou uloženy knihy, které byly vydány v Lichtenštejnsku, ale i jinde.

mesto-vaduz
Vaduz, zdroj foto: Envato

Balzers

Další obcí v Lichtenštejnsku je Balzers. Je postavena na řece Rýnu a zmínky o ní máme již z 9. století. Je tu příjemně a nejkrásnější je gotický hrad Gutenberg se zachovalými interiéry a klidnými zahradami okolo.

balzers
Balzers, zdroj foto: Envato

Schaan

Největší obcí v Lichtenštejnsku je Schaan ležící 2 km od města Vaduz. Krásný je opět neogotický kostel sv. Vavřince, dále zde najdete kostel sv. Petra, ale také z mnohem větší historie základy opevnění z římské doby.

Při cestování mezi obcemi nezapomeňte vystoupit v přírodě a pokochat se krajinou, pastvinami, horskými statky a samotnými horami (Alpami), které jako by svíraly zemi ze všech stran. Místa jsou to jako stvořená pro relax a fotografování.

 

Přidejte si Vyslapy.cz na Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz

Oblíbené články

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?