Hessdalen Lights aneb budiž světlo! Záhadná světla v Norsku obestřená tajemstvím

0
hessdalen svetlo
Zdroj foto: commons.wikimedia.org

Hessdalen Lights: Pokud patříte mezi milovníky kuriozit, záhad, nevysvětlitelných jevů či zkrátka chcete vidět něco neobvyklého, pak zavítejte do vesničky Hessdalen v Norsku. Zde se nabízí jedinečná podívaná, za kterou nestojí prý UFO ani duchové. Tak kdo tedy? Odkud se tedy berou zdejší podivuhodná světla?

Hessdalen, malebná vesnička ve stejnojmenném údolí nacházející se ve středním Norsku je díky nevysvětlitelnému jevu atrakcí pro turisty z celého světa, protože se chtějí podívat na ona tajemná světla. se nachází 120 km od města Trondheim. Žije zde jen několik stovek obyvatel. Malá vesnice, o to větší budí pozornost.

Kdo či co spouští tuto mysteriózní světelnou show?

Vesnice Hessdalen v Norsku by byla stále pro řadu neznámou. Díky tzv. hessdalenskému jevu je nejen proslulou, ale také vyhledávanou destinací z řady turistů i vědců. Tento nevysvětlitelný jev je zde pozorován již od 40. let minulého století, ale v zájmu vědců a jejich zkoumání je až od roku 1983. Nicméně stále nikdo netuší, odkud tyto podivuhodné, mysteriózní světelné koule vznikají.

Tato záhada zajímá nejen návštěvníky, ale také vědce a ufology. Ti všichni přicházejí s různými teoriemi o původu vzniku těchto mysteriózních světel. Někteří zastávají názor, že mohlo jít o kulové blesky, plazmovou kapsu v atmosféře nebo snad o doposud neznámý atmosférický či fyzikální úkaz.

vesnice hessdalen
Zdroj foto: cs.wikipedia.org

Světla, která se objeví a zase zmizí jsou bránou do jiného světa

Badatelé, vědci nepochybují o tom, co se tu děje, jen potřebují důkazy. Chladné až mrazivé tmavé severské noci přibližně tucetkrát za rok ozáří světla, která vydrží i dvě hodiny. Někdy dokonce evokují blikající modrá či bílá světla, která zkrátka zmizí spolu s mrknutím oka. V 80. letech 20. století se tato světla objevila údajně dokonce 20x za týden.

Nevysvětlitelná a pozoruhodná záře se projevuje zpravidla jasně bílým či žlutým světlem, které se pohybuje a zanechává za sebou světelnou stopu. Někdy toto světelné a záhadné představení trvá více jak hodinu či dvě, jindy zmizí po pár sekundách. Nikdy a nikdo neví, kdy se objeví a jak dlouho bude možné tuto světelnou záři sledovat. Ale je to vskutku jedinečná podívaná, neboť pokaždé je to trochu jiné. Světelné objekty jsou ve formě kuliček, trojúhelníků, pyramid, disků apod.

Fenomén anomálie atmosféry či objekt zaslán mimozemskou civilizací

Světelná záře neboli tento neobvyklý a záhadný jev byl zachycen jak kamerou, tak rovněž i radary. Dle získaných záznamů je známo, že pokaždé tento úkaz má i jinou intenzitu. Změny intenzity způsobují náhlé změny osvětleného prostoru, které vedou ke zjevení těchto shluků světel.

Na základě charakteristik jsou tyto zjevující se jevy či hmoty podezřelé z vyzařování radioaktivního záření. Kromě toho totiž údajně umí i vystřelovat malé světelné objekty a taktéž vrhat kovové částečky. Jeden z norských vědců si stojí za názorem, že za tímto světelným fenoménem je vesmírné elektromagnetické záření či kolize částic vesmírného záření.

Oproti tomu jeden z italských vědců, který se věnuje zkoumání Hessdalenských světel, zjistil, že skály v údolí vesnice Hessdalen jsou na jedné straně bohaté na železo a zinek, zatímco na druhé straně bylo zjištěno nadměrné množství mědi. A jelikož dolinou teče řeka, vzniká tak elektrická energie, která právě může vytvářet světlo. Vědec zastává teorii, že když bublinky ionizovaného plynu reagují s vlhkým ovzduším v tomto norském údolí, může vniknout záře.

Zatímco ufologové jsou zcela a naprosto přesvědčeni, že za tímto světelným úkazem, stojí nadpozemské síly. Dle nich jde o objekty, které byly zaslány mimozemskou civilizací.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here