Bedřichov je známý hlavně jako zimní letovisko, ovšem pozor, i v letní sezóně má co nabídnout. Jedná se o na začátku vzniklou osadu a později i město okolo sklářských hutí. Doklad z té doby je zde v podobě zbytků sklářské hutě, jenž byla založena v roce 1598 mistrem Petrem Wanderem, což byl jeden ze členů významného sklářského rodu.
Momentálně je před touto hutí umístěna informační tabule, kde je psáno o historii města a o ukázkách sklárny. Prohlédnout si můžete zhruba 50 cm vysoké zbytky obvodových zdí a sklářských pecí.
Kostel sv. Antonína Paduánského – nejvýraznější památka v obci
Byl postaven mezi lety 1930 až 1932 v novogotickém stylu a je to tradiční místo pro konání koncertů jak vážné, tak i moderní hudby. Před kostelem se dějí i Antonínské poutě. Na Štědrý den se tu odehrává v uvozovkách jediná pravá půlnoční mše na Jablonecku. O dva dny později se u kostela před jesličkami, jenž jsou stylizované, sejdou obyvatelé, kde si popřejí štěstí do dalšího roku.
V zimě na lyže – Jizerská padesátka – jeden z nejznámějších lyžařských závodů
Jizerská 50 se bude konat jako vždycky v únoru a sjedou se určitě opět lyžaři z celé země. Závodí zde jak amatéři, tak i profesionální sportovci. Očekává se více než 200 000 účastníků, což je megalomanský počet.
Nejvýše položená přehrada v Čechách, kde se může jít vykoupat každý
Černá Nisa Bedřichov je trošku dál od Bedřichova, přibližně 3 km. Je tu dosti čistá voda, patnáct metrů hluboká, využívaná jako přírodní koupaliště. Kdo by nechtěl přímo využít zdejší koupání, může se vydat na procházku po zdejším chodníku, který vede od hráze přehrady až k přítoku Černé Nisy.
Dětičky se mohou něco dozvědět na zdejší naučné stezce
Mravenčí stezka v Bedřichově je vhodná hlavně pro děti. Je to naučná stezka o zvířátkách žijících v Jizerských horách. Délka je necelé dva kilometry. Celou ji lemuje 15 soch zvířat, obývajících Jizerky.