Zámek a park Buchlovice – určit nejkrásnější expozici je těžké. Jakou byste vybrali vy?

0
Zámek a park Buchlovice

Zámek a park Buchlovice. Tenhle krásný barokní komplex najdeme kousek od města Uherského Hradiště, které je vzdálené zhruba 11 kilometrů. Okol dvou zámeckých budov se rozkládá rozhlehlý park, který svou krásou uchvátil mnoho návštěvníků nejenom od nás, ale dokonce i zahraničních hostů, kteří sem jezdí přím kvůli této kráse. Park je ve vlastnictví Národního památkového ústavu.

Zajímavostí je, že v roce 1908 na zámku proběhlo tajné jednání rakousko-uherského ministra zahraničí Aloise Aehrennrhala s Alexandrem Petrovičem Izvolském. Tato schůze byla tak významná, že dokonce dostala označení „Buchlovická dohoda“. Ale to není jen jediná zajímavost. Pokud jste totiž viděli pohádku Čertova nevěsta od Zdeňka Trošky, tak jste si mohli povšimnout krásného zámku, na kterém byla pohádka natáčena, kterým byl právě zámek Buchlovice.

Skvostem je zámecká zahrada

Zámecká zahrada patří k těm nejkrásnějším v naší republice. Je architektonicky skvostná, nachází se zde několik kašen s živými rybami, udržované a efektivně zastřihávané stromy. Je uspořádána terasovitě a je tak velká, že se v ní dá dokonce i zabloudit. Děti jistě ocení, že zde můžou vidět volně se procházející pávy.

Park byl původně vystaven v koncipovaném barokním francouzském stylu, aby dokázala vyvolat různé požitky a příjemné pocity pouhou procházkou v něm.  Můžeme zde narazit na pamětní obelisk s erbem rodu Petřvaldských.  Po nástupu rodu Berchtoldů byl zámecký park navíc ještě rozšířen o část v anglickém stylu. Botanik Bedřich Betrchtold sem totiž navozil sazenice z celého světa a proto je zahrada velice rozmanitá.

Využití zámku Buchlovice

Pro svou jedinečnou atmosféru a kouzelná místa je park i zámek hojně využíván pro svatby, které se zde pořádají prakticky každý víkend. V parku následně probíhá focení novomanželů, jelikož romantičtější atmosféru ve Zlínském kraji si novopečení manželé ani nemohou vybrat.

Přesvědčte se sami o rozmanitých krásách a spletitých porostů i menších zámečků umístěných v celé zahradě. Před zahradou se nachází parkoviště, kde můžete pohodlně odložit své auto a připravit si symbolických 150,- jako základní vstupné do celé této krásy.

Hledáte inspiraci kam na výlet? Podívejte se na naše tipy – vyslapy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here