V Beskydech je co navštívit i teď na podzim

0
Valasske muzeum
Zdroj foto: Pudelek, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons    Valašské muzeum v přírodě – Moravskoslezské Beskydy

Moravskoslezské Beskydy, jak zní správně celý název, nabízejí krásnou přírodu a spoustu památek, z nichž některé můžete navštívit i teď za poněkud ztížených podmínek. Nechte se naladit na tu správnou notu naším článkem.

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Jeden z našich nejkrásnějších skanzenů najdete v Rožnově pod Radhoštěm. Toto muzeum bylo otevřeno v roce 1925 a můžete v něm vidět nádherné chalupy z venkovského prostředí, ale i památky z prostředí městského.

Štramberk

V tomto případě vás uchvátí starobylé městečko s křivolakými uličkami a zcela určitě i známé Štramberské uši – jedná se o cukrovinku, která se nikde jinde nevyrábí. Doporučujeme ji koupit ve větším balení, protože rychle ubývá.

hrad hukvaldy
Zdroj foto: Tedmek, Public domain, via Wikimedia Commons     Hrad Hukvaldy

Hrad a město Hukvaldy

Hrad Hukvaldy vás okouzlí výhledem a mohutnými hradbami, však to také býval jeden z největších moravských hradů. Ještě dnes je v oboře kolem hradu mnoho daňků a muflonů, takže můžete spojit návštěvu památky s přírodou. Ve městě Hukvaldy se zase narodil hudební skladatel Leoš Janáček a dodnes tu můžete spatřit jeho rodný dům.

Zámek Frýdek

Zámek pocházející již ze 14. století střežil město na hranici Moravy a Slezska. Dnes v něm sídlí Muzeum Beskyd a můžete se zde pokochat uměním, tradicemi, historií i sbírkami přírodnin. Zámek má mimo jiné vyhlídkovou věž.

Technické muzeum Tatra Kopřivnice

Možná jste zvyklí jen na Technické muzeum v Praze, pak vám ale doporučujeme navštívit i to v Kopřivnici. Uvidíte zde totiž exponáty značky Tatra, a to osobní i nákladní vozy (asi 60 kusů) + další exponáty jako podvozky, modely, návrhy, trofeje aj.

[fblike]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Please enter your name here

CAPTCHA